Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Dobrý Festival: Prešovský Amfiteáter ožije po desiatich rokoch

Prešovčania majú ďalší dôvod na radosť. Koncom júna otvorí svoje brány prešovský Amfiteáter, ktorý bol posledných desať rokov nefunkčný.

Richard Muller a Ivan Tásler

Momentálne v areály prebiehajú prípravné práce na jeho spojazdnenie. Nový kultúrny park v centre mesta zaháji svojim koncertom skupina IMT Smile s Richardom Müllerom v rámci Dobrého Festivalu.

Amfiteáter je miesto, na ktoré máme všetci pekné spomienky z detstva. Konali sa tam dobré kultúrne akcie. Chcel som Prešovu vrátiť kultúru na Amfiteátri a po milých rozhovoroch s mestom Prešov sme našli spoločné riešenie“, uviedol pre PIS.sk Miro Tásler, ktorý na Amfiteáter tento rok presunul Dobrý festival, ktorý každoročne organizuje v Prešove. „Amfiteáter je náš nový kultúrny park v centre mesta Prešov“, dodáva hudobník.

IMT Smile s Müllerom po desiatich rokoch
Otvorenie Amfiteátra po desiatich rokoch je udalosťou pre mesto Prešov. Pre fanúšikov dobrej hudby však prináša 22.jún ďalšie prekvapenie. Od spoločného koncertovania IMT Smile s Richardom Müllerom ubehla jedna celá dekáda. Po desiatich rokoch sa Ivan Tásler a Richard Müller opäť stretli v nahrávacom štúdiu a vznikol Müllerov album Ešte, ktorý Ivan Tásler produkoval. Nadviazali tak na spoluprácu zo začiatku nultých rokov, kedy spolu nahrali Müllerov úspešný album ´01 a absolvovali spoločné turné, na ktorom hudobníci z IMT Smile doprevádzali Müllera na pódiu. Ich spoločný koncert na prešovskom Amfiteátri bude jedným z vrcholov prvého dňa Dobrého festivalu.

Na Dobrom Festivale v Prešove vystúpili v uplynulých ročníkoch GARY MOORE, SKUNK ANANSIE, LONDON ELECTICITY, CYANTIFIC, MC RUTHELESS, IMT SMILE, TUBLATANKA, DESMOD, CHIKI LIKI TU-A, KOMAJOTA, HEĽENINE OČI, INÉ KAFE, PARA, PETER LIPA, NOCADEŇ, BACK2LOVE DJ´S, HORKÝŽE SLÍŽE, GLADIATOR, RAINDOWN, HT a mnoho ďalších…

Ďalšie informácie zverejnia organizátori čoskoro. Festival bude opäť dvojdňový. Lístky budú v predpredaji na www.ticketportal.sk

foto: archív Dobrý Festival (Vlado Kuric, Róbert Rybarský, Daniel Lipár)

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
23.6.2012 Dobrý Festival 2012: Heľenine oči dnes ako prekvapenie 23.6.2012 Dobrý Festival 2012: N.O.H.A. Circus Underground dnes vystúpi na hlavnom stagei 22.6.2012 Na Dobrý Festival dorazil špeciálne upravený kamión Jack Daniel´s 22.6.2012 Prešovský Dobrý festival otvára letnú hudobnú sezónu 22.6.2012 Foto: Prípravy pred Dobrým festivalom 19.6.2012 Back2Love a Kinky Movement oživia tanečný stan na Dobrom Festivale 14.6.2012 Jack Daniel´s prinesie Ameriku na Dobrý Festival 13.6.2012 Dobrý Festival: S IMT Smile vystúpi aj Katarína Knechtová po 15 rokoch 29.5.2012 Dobrý festival vráti kultúru na prešovský amfiteáter 26.5.2012 Dobrý Festival 2012 uvedie Goldieho a B-Complexa 19.5.2012 Na Dobrom Festivale 2012 sa predstaví aj kozmopolitná formácia N.O.H.A. 14.5.2012 Súťaž o 2 lístky na Dobrý festival
Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Podajte ďalej knihu a nenechajte si ujsť letné handmade trhy
Už tento piatok 3.7.2020 môžete na Floriánovej ulici zažiť obľúbené podujatie Podaj ďalej knihu a letné handmade trhy. Deti sa môžu tešiť aj na interaktívne čítanie či kreslenie.
Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest
Priaznivci nielen jazzovej hudby sa môžu tento rok tešiť na festival, ktorý absentoval posledné dva roky v kalendári open air podujatí. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Snažíme sa navrátiť náš festival na Zelenú vodu napriek pandémii aj zlej ekonomickej atmosfére v spoločnosti. Bude to zrejme jediný jazzový letný festival na Slovensku, aj keď tentokrát v jednodňovej verzii. Veríme, že nás naši diváci neopustili a prídu nás podporiť„ konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.