Utorok, 11. august 2020
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

V kraji opravia ďalšie úseky ciest, ktoré poškodili v roku 2010 povodne

Viacero úsekov ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) čakajú počas nadchádzajúceho leta opravy.

Niektoré z nich sú poškodené ešte od ničivých povodní v roku 2010. "Povodňové škody len na cestách II. a III. triedy vtedy dosiahli výšku 23,6 milióna eur. V kraji spôsobili okolo 100 kolíznych bodov, ktoré doteraz riešime postupne podľa závažnosti", informovala hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.

Ako dodala, okrem spomínaných vozoviek zničili povodne v Prešovskom kraji aj 12 mostov. "Zatiaľ je opravených necelých 50 percent škôd, ktoré spôsobila voda v máji a júni 2010. Vláda SR nám na odstránenie škôd spôsobených povodňami poskytla 6,8 milióna eur, zvyšok financujeme z vlastných zdrojov", objasnila Fitzeková.

Správa a údržba ciest (SaÚC) PSK v súčasnosti eviduje zosuvy pri cestných komunikáciách vo viacerých obciach. "Ide o Petrovany, Drienov, Paršivá, Lažany, Vyšný Hrušov, Ruská Poruba, Poliakovce. Všetky budeme opravovať počas nadchádzajúcich letných mesiacov", ozrejmil riaditeľ prešovskej SaÚC Vladimír Kozák.

Ako ďalej uviedol, pre riešenie zosuvov v obciach Petrovany a Drienov dôjde k úplnej uzávierke cesty. "Začne sa 2. júla a potrvá do konca septembra", poznamenal s tým, že práce na väčšine ciest poškodených zosuvmi budú prebiehať v tomto roku do konca októbra.

Niektoré opravy však zrealizujú podľa Kozákových slov v skoršom termíne. "Už budúci týždeň, 19. júna, je naplánované ukončenie sanácie zosuvu v Ruskej Porube a zosuv Vyšný Hrušov plánujú cestári opraviť do 31. júla." Práce pokračujú zároveň na moste v Orlove, ktorý bude pravdepodobne od 4. júla sprejazdnený aj pre automobilovú dopravu. Od novembra minulého roku slúžil len pre peších.

"Začali sme riešiť aj najkritickejší úsek v kraji, na ceste Malý Lipník – Sulín. Zhotoviteľ stavby vykoná odvodňovacie vrty na odvodnenie územia a ďalšie potrebné stavebné práce", vysvetlil Kozák s tým, že rozpočet projektu predstavuje hodnotu takmer 500.000 eur.

Okrem opravy škôd po povodniach sa PSK zameria v najbližšom období aj na modernizáciu svojich ciest. "Finančne najnáročnejšia bude rekonštrukcia úseku Malá Poľana - Krásny Brod na ceste II. triedy v okrese Medzilaborce (rozpočtový náklad 182.000 eur), nasleduje modernizácia úseku III. triedy Mlynčeky – Kežmarok (180.000 eur) a oprava komunikácie II. triedy Makovce – Havaj v okrese Stropkov (173.000 eur)", uzavrela Fitzeková.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.