Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Prešovský Dobrý festival otvára letnú hudobnú sezónu

Už iba pár hodín ostáva do začiatku VI. ročníka Dobrého festivalu, ktorý otvorí svoje brány v prešovskom amfiteátri v piatok 22. júna.

(foto: greatmilan)
(foto: greatmilan)

K headlinerom tohto obľúbeného východoslovenského festivalu budú patriť Katka Knechtová, Richard Müller a Ivan Tásler so skupinou IMT Smile, ktorí sa stretnú na jednom koncertnom pódiu. Zaznejú tak známe piesne Nepoznám, Ráno, Balada či Možno si ma pomýliš, ale aj Srdce jako kníže Rohan, Nahý 2 či Dve líšky.

Headlinerom tanečného stanu bude britský producent Goldie (1965), ktorý patrí medzi najstarších predstaviteľov generácie jungle a drum'n' bass. Verejnosť ho pozná ako hviezdu filmov Podfu(c)k (1999) alebo bondovky Jeden Svet nestačí (2000). Tento rok zaradilo BBC Radio 4 Goldieho medzi 60 osobností, ktoré mali veľký vplyv na Britániu. Stalo sa tak pri príležitosti diamantového jubilea kráľovnej Alžbety, ktorá je na tróne už šesťdesiat rokov. Goldie, vlastným menom Clifford Joseph Price, pomohol v prvej polovici 90. rokov popularizovať drum' n' bass ako hudobný žáner. Prelomovým bol titulný singel Inner City Life z debutového albumu Timeless (1995).

Príjemným kontrastom k nemu bude mladý Slovák B-Complex, ktorý však nie je žiadnym nováčikom v komponovaní elektronickej hudby. Vystriedal mnoho hudobných štýlov cez rave, hardcore, trance a psychedelic trance až nakoniec zakotvil pri drum'n' bass. V roku 2008 ho objavil Tony Colema (vystúpil ako London Electricity na Dobrom festivale pred rokom) a zaradil jeho skladbu Beautiful Lies na kompiláciu Sick Music. Odvtedy už hral vo väčšine európskych krajín.

Lídrami tanečného stanu bude trojica prešovských dídžejov, ktorí si hovoria Back2Love. Po úspešnom minuloročnom festivalovom vystúpení namieša trojica Overhaul, Gurry a Blazey aj tento víkend v tanečnom stane skutočnú house music s americkým zvukom. Návštevníkov čaká tanečná muzika v podobe jackin' house, funky, nu disco, soulful house a v ranných hodinách aj deep house.

Na Dobrom festivale budú tri pódiá, nebude chýbať tradičné Hare Krišna, detský kútik a stan s bojovníkmi. V zozname účinkujúcich je aj známa skupina Čechomor, český pesničkár Xindl X, skupina Para, kozmopolitná skupina N. O. H. A. , saxofonista Mário Gapa Garbera a jeho formácia Groovin' Heads, spevák a tanečník Zašo, skupiny Get Explode či domáca skupina Chiki Liki Tu-a. Brány festivalu sa otvoria v piatok 22. júna o 15. hodine, v sobotu 23. júna o dve hodiny skôr. Pre návštevníkov sú pripravené tri druhy vstupeniek, sólové na každý deň aj cenovo zvýhodnené dvojdňové.

Súvisiace články
26.6.2012 Dobrý festival vdýchol život prešovskému amfiteátru 23.6.2012 Dobrý Festival 2012: Heľenine oči dnes ako prekvapenie 23.6.2012 Dobrý Festival 2012: N.O.H.A. Circus Underground dnes vystúpi na hlavnom stagei 22.6.2012 Na Dobrý Festival dorazil špeciálne upravený kamión Jack Daniel´s 22.6.2012 Foto: Prípravy pred Dobrým festivalom 20.6.2012 Výhercovia súťaže o 2 lístky na Dobrý festival 19.6.2012 Back2Love a Kinky Movement oživia tanečný stan na Dobrom Festivale 15.6.2012 Súťaž o 2 lístky na Dobrý festival 14.6.2012 Jack Daniel´s prinesie Ameriku na Dobrý Festival 13.6.2012 Dobrý Festival: S IMT Smile vystúpi aj Katarína Knechtová po 15 rokoch 29.5.2012 Foto: Prešovský amfiteáter čaká na svoj rozkvet 29.5.2012 Dobrý festival vráti kultúru na prešovský amfiteáter 26.5.2012 Dobrý Festival 2012 uvedie Goldieho a B-Complexa 19.5.2012 Na Dobrom Festivale 2012 sa predstaví aj kozmopolitná formácia N.O.H.A. 10.5.2012 Dobrý Festival: Prešovský Amfiteáter ožije po desiatich rokoch
Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Podajte ďalej knihu a nenechajte si ujsť letné handmade trhy
Už tento piatok 3.7.2020 môžete na Floriánovej ulici zažiť obľúbené podujatie Podaj ďalej knihu a letné handmade trhy. Deti sa môžu tešiť aj na interaktívne čítanie či kreslenie.
Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest
Priaznivci nielen jazzovej hudby sa môžu tento rok tešiť na festival, ktorý absentoval posledné dva roky v kalendári open air podujatí. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Snažíme sa navrátiť náš festival na Zelenú vodu napriek pandémii aj zlej ekonomickej atmosfére v spoločnosti. Bude to zrejme jediný jazzový letný festival na Slovensku, aj keď tentokrát v jednodňovej verzii. Veríme, že nás naši diváci neopustili a prídu nás podporiť„ konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.