Pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen | zajtra Alžbeta

Na Šarišský zlet prídu Biele albatrosy

Ražňany - Kompletné svoje vystúpenie predvedie počas nedeľňajšieho 6. Leteckého dňa na letisku v Ražňanoch pri Sabinove známa košická letecká akrobatická skupina Biele albatrosy. Aj keď nie je uvedená v programe podujatia na oficiálnom plagáte, jej účasť potvrdil 17. augusta riaditeľ leteckého dňa Jozef Berdis, člen predstavenstva občianskeho združenia Aeroklub Sabinov, letisko Ražňany. Dodal, že ich účasť 17. augusta schválil minister obrany Pavol Kanis. Biele albatrosy už na tomto dni vystupovali a to v roku 1994 počas jeho nultého ročníka. Ich ohlásené verejné vystúpenie v nedeľu bude na Slovensku prvé po havárii v máji t. r., keď zahynul jeden zo zakladateľov skupiny Ľuboš Novák.

Letecký deň pre verejnosť je vyvrcholením 4-dňového 17. augusta začatého programu 6. Šarišského zletu ultraľahkých lietadiel. Z poverenia Leteckej amatérskej asociácie ho organizujú Delta klub Prešov a Jastrab - Paragliding Klub Prešov. Vedúci zrazu Milan Grega TASR informoval, že do podvečera 17. augusta do miesta konania dorazili 2 závesné klzáky (rogalá), jedno ultraľahké lietadlo a asi 15 účastníkov. Rozhodujúci nával očakávajú až v piatok 18. augusta, keď je aj prvá súťaž, a to v presnosti pristátia, druhá - v sobotu - bude súťaž v navigácii. Okrem tohto v čase od východu do západu slnka bude voľné lietanie lietajúcich športových zariadení, t. j. okrem rogál aj motorových a padákových klzákov (paragliding).

V posledných rokoch sa počet účastníkov ustálil v priemere na stovke a počet leteckej techniky na 30 kusoch. M. Grega dodal, že očakávajú aj príchod hostí z Česka. Na letecký deň prichádza do Ražňan okolo 5 tisíc návštevníkov, môžu si zalietať a vidieť v akcii ultraľahké lietadlá, leteckú techniku v aerokluboch a vojenskú leteckú techniku.

Tradícia šarišských zletov na letisku v Ražňanoch začala nanovo písať svoju históriu od roku 1994, oficiálne prvý ročník bol v roku 1995. Nadšenci z Prešova a okolia lietali na vlastnoručne vyrobených rogalách už v roku 1975 a na motorových klzákoch v roku 1982.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
Vzdelávanie sa dospelosťou nekončí
Pýtali sme sa slovenskej populácie, akú úlohu hrá v  živote vzdelávanie, kto je zaň zodpovedný, aký dôvod máme vzdelávať sa celý život a prečo to nerobíme.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Je najvyšší čas
Finančná správa pokračuje v intenzívnom informovaní podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.