Streda, 12. august 2020
Meniny má Darina | zajtra Ľubomír

PSK rozdelil 270.000 eur na 212 projektov v celom kraji

V žiadostiach o dotáciu v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) uspelo celkom 212 projektov. PSK podporí športoviská, kultúrne podujatia i sociálne zariadenia, rozhodli o tom poslanci PSK na svojom tohtotýždňovom zasadnutí.

Úrad PSK na základe výzvy v marci zaevidoval spolu 380 žiadostí v objeme 1,2 milióna eur, pričom projekty boli rozdelené do troch programov - Šport, Kultúra a Sociálne služby. Poslanci na rokovaní krajského parlamentu napokon schválili 270.000 eur pre 212 žiadateľov. "Spomedzi 193 žiadostí, ktoré prišli do programu Šport, poslanci podporili 98 v celkovej výške presahujúcej 137.000 eur. Na opravy, modernizáciu a výstavbu športovísk bolo pridelených vyše 96.000 eur pre 61 žiadateľov. Na organizáciu 33 športových podujatí poslanci priklepli vyše 36.000 eur a na podporu reprezentantov 4620 eur pre štyroch žiadateľov, " vymenúva hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.

Najväčšia dotácia, a to po 5000 eur, smeruje do športovo-oddychového centra v Bardejovskej Novej Vsi a do športového areálu pri Základnej škole Juh vo Vranove nad Topľou. Mesto Svidník má ambíciu vybudovať skatepark za 4000 eur, obec Krížová Ves chce zase oplotiť multifunkčné ihrisko za takmer 4000 eur, obec Nižná Sitnica získala viac ako 3600 eur na kryté korzo a Ruská Nová Ves 3000 eur na zriadenie obecnej posilňovne.

"Program Kultúra zaevidoval 145 žiadostí o dotáciu, pričom poslanci podporili spolu 98 projektov sumou takmer 125.000 eur. Na obnovu kultúrnych pamiatok a pamätihodností je určených viac ako 43.000 eur pre 19 projektov", doplnila hovorkyňa. Najviac, po 5000 eur, získali rímsko-katolícka cirkev na obnovu budovy farského úradu Poprad - Veľká a mesto Vranov nad Topľou na zvýšenie kvality zázemia pre organizáciu kultúrnych podujatí. "Medzi zaujímavé projekty patrí aj sprístupnenie historickej kamennej pivnice vo Fričkovciach, ktoré si vyžiada 1000 eur, či záchrana kaštieľa v Toporci za 4000 eur. Pamätnú izbu významných rodákov chce v Humennom zriadiť mesto s podporou viac ako 4300 eur", dodáva Fitzeková.

Na organizáciu rôznych kultúrnych podujatí poslanci schválili vyše 81.000 eur na 79 aktivít. Sú medzi nimi viaceré s dlhoročnou tradíciou, ako napr. Šaffova ostroha, festival horských filmov v Poprade, folklórne slávnosti obce Čirč, festival O gajdicu Andreja Mizeráka a ďalšie.

Najmenej bol zastúpený program Sociálne služby, kde prišlo 16 žiadostí. Dominovali tie na rekonštrukciu a opravu zariadení sociálnych služieb, kde sa poslanci rozhodli podporiť päť projektov v sume takmer 5000 eur. Viaceré zariadenia si budú môcť zrekonštruovať hygienické zariadenia, prípadne strechu. "Krajský parlament tiež odsúhlasil podporu troch podujatí pre obyvateľov odkázaných na sociálne služby v objeme prevyšujúcom 3000 eur", dodala Fitzeková. PSK naposledy poskytoval dotácie v roku 2009, potom grantový systém pozastavil z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.