Streda, 28. september 2022
Meniny má Václav | zajtra Michal, Michaela

Foto: Veterná smršť v Prešove lámala stromy a trhala časti striech

Krátko pred devätnástou hodinou sa dnes (8.7.2012) Prešovom prehnala prietrž mračien, ktorú doprevádzala veterná smršť s krupobitím

prietrž mračien - Sídlisko II., Prešov 2012

Smršť prišla z juhu a prehnala sa západnou časťou mesta. Vietor lámal stromy a odtrhol aj časti striech z niektorých panelákov na Sídlisku II a Sídlisku 3. Na miestach sú už hasiči a odstraňujú prevrátene a polámané stromy.

Podľa informácií z KR PZ Prešov, búrka spôsobila škodu na diaľnici D1 v úseku Svinia smerom na Prešov vyplavila búdky z odpočívadla na vozovku. O 19.20h bolo nahlásené padnutie stromu na cestu medzi obcami Fintice – Záhradne, okr. Prešov a strhnuté vedenie. Veľký Šariš, Sabinov a niektoré obce sú bez elektriny.

Foto: Shuster, Flashphoto, greatmilan

foto: greatmilan
foto: greatmilan

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
9.7.2012 Veterná smršť vytrhávala stromy v školských areáloch 9.7.2012 Včerajšia búrka zasiahla Prešov
Mohlo by Vás zaujímať
V piatok bude cestovanie mestskou hromadnou dopravou v Prešove bezplatné
Tradičnou súčasťou Európskeho týždňa mobility (ETM) je Deň bez áut, v rámci ktorého je preprava na denných linkách MHD bezplatná pre všetkých cestujúcich.
Ukradnutá nafta z vagóna v Kapušanoch
Prešovskí železniční policajti vyšetrujú krádež paliva z cisternového vagóna pri obci Kapušany, okr. Prešov.
Dnes je to rok od návštevy Sv. Otca Františka v Prešove
14. september 2021 zostane pre Prešov navždy výnimočným. V tento deň navštívil naše mesto Svätý Otec František. Pripomeňme si atmosféru tejto vzácnej návštevy.
Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov
V sobotu 10. septembra 2022, pri príležitosti Dňa otvorených dverí, pripravil Dopravný podnik Bratislava, a.s. súťaž jazdy zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev - domáca Bratislava, Brno, Žilina, Košice a Prešov. DPMP, a.s. reprezentovali vodiči Peter Kamenčík a Jozef Falat, ktorí patria medzi ostrieľaných a skúsených profesionálov. Prešovskému družstvu velil vedúci dispečerského riadenia Ing. Vladimír Lejko.
Začína sa literárny festival Prešov číta rád 2022
Počas troch septembrových dní bude opäť literatúra o krok bližšie k širokej verejnosti, žiakom a študentom základných aj stredných škôl. Jej cesta z krajskej knižnice naprieč naším mestom sa začne 21. a skončí v piatok 23. septembra vďaka Prešov číta rád 2022.
Dopady energetickej krízy intenzívne pociťuje mesto Prešov aj prešovské firmy. Vedenie radnice a zástupcovia firiem vyzývajú vládu, aby urýchlene zakročila
Zástupcovia mesta, mestských firiem a kľúčových zamestnávateľov v Prešove a užšom regióne, na spoločnom stretnutí, diskutovali o vážnych dopadoch energetickej krízy na chod objektov v správe mesta ako aj súkromných prevádzok a zariadení. Pre viaceré súkromné spoločnosti a organizácie môže byť enormný rast cien energií likvidačný. Zúčastnené strany preto prijali jednotné uznesenie, adresované vláde SR, v ktorom vyzývajú predstaviteľov štátu, aby urgentne prijali opatrenia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK