Pondelok, 06. február 2023
Meniny má Dorota | zajtra Vanda

Prešovčania by sa mohli dočkať výstavby severného obchvatu v roku 2014

Výstavba severného obchvatu mesta Prešov, ktorý je súčasťou rýchlostnej cesty R4, by sa mala začať v roku 2014. V súčasnosti sa podľa ministerstva dopravy začína pripravovať dokumentácia pre stavebné povolenie na tomto úseku rýchlocesty.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Výstavba by sa mohla začať v roku 2014 a financovanie sa predpokladá z fondov EÚ určených na roky 2014 až 2020“, uviedol pre TASR hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa. Odhadované stavebné náklady na obchvat dosahujú 458,6 milióna eur. V rámci rýchlostnej cesty R4 je podľa rezortu dopravy v súčasnosti najdôležitejší okrem obchvatu aj úsek z Kapušian po Hanušovce nad Topľou.

"Tieto úseky spolu výrazne odbremenia cesty severovýchodne od Prešova, ktoré podľa sčítania z roku 2010 využíva medzi Kapušanmi a Lipníkmi v priemere 14.000 vozidiel denne", opísal Kóňa. Z toho je podľa jeho slov vyše 5000 nákladných. Za Lipníkmi sa totiž doprava delí na dva smery, na Svidník a Vranov nad Topľou, čím intenzita dopravy výrazne klesá. „Aj keď vysoký podiel nákladnej dopravy najmä v smere na sever zostáva“, doplnil Kóňa.

V súčasnosti je v rámci R4 vo výstavbe južný ťah rýchlocesty smerom do Maďarska, teda úsek z Košíc po Milhosť. Vodiči už majú na R4 v užívaní obchvat Svidníka na severe Slovenska. Ďalšie úseky sú v príprave. Po dokončení by mala rýchlostná cesta R4 viesť zo severu Slovenska z hraníc s Poľskou republikou cez Svidník po Prešov. Následne pokračuje z Košíc po hranicu s Maďarskom.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Sekčovskej ulici pribudne prvý vyhradený jazdný pruh pre MHD
V Prešove už čoskoro vznikne prvý bus-pruh, ktorý zvýhodní MHD pred individuálnou automobilovou dopravou.
Dopravný podnik mesta Prešov zverejnil prehľad o účinnosti opatrení na preferenciu MHD
Mesto Prešov v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov prinieslo v uplynulom období viacero opatrení, ktoré majú dopomôcť k zvýšeniu presnosti a atraktivity mestskej hromadnej dopravy v Prešove. Vďaka elektronickému informačnému systému, ktorý je nainštalovaný vo vozidlách MHD, vám teraz môžeme priniesť jednoznačné fakty a čísla o efektivite jednotlivých opatrení.
Na trase Lipany – Prešov pribudol nový ranný vlak
Od 16. januára 2023, počas rannej špičky v pracovných dňoch, premávajú vlaky na trase Lipany – Prešov v polhodinovom intervale. K existujúcim spojom pribudol jeden nový vlak s pravidelným odchodom z Lipian o 6:33 hod.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK