Utorok, 11. august 2020
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Zmena rozpočtu PSK nadväzuje aj na plánovanú rekonštrukciu škôl

Zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja (PSK) schválilo počas svojho dnešného zasadnutia v Prešove štvrtú zmenu svojho tohtoročného rozpočtu.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Odobrený návrh reaguje na nárast, ako aj pokles príjmových a výdavkových častí rozpočtu či presun jeho finančných prostriedkov z bežnej časti do kapitálovej.

Bežné príjmy sa prijatou úpravou rozpočtu PSK navýšili o 326.048 eur, čo súvisí s tohtoročným nárastom výnosu kraja z dane z príjmov fyzických osôb.

"Príjem zo spomínanej dane k 30. júnu tohto roka dosiahol 40,6 milióna eur, kým v rovnakom období minulého roka to bolo iba 37,8 milióna eur. Situácia sa oproti vlaňajšku zlepšila, ale ešte stále nedosahuje úroveň výberu daní pred krízou", informovala TASR hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.

Ako dodala, na základe výnosu zo spomínanej dane sa na účet vyššieho územného celku vráti 300.000 eur, ktoré použil PSK v tomto roku na dotáciu rôznych subjektov. O 26.000 eur porastú v súvislosti so zmenou rozpočtu bežné výdavky vyššieho územného celku za úhradu služieb v oblasti autobusovej dopravy.

Krajskí poslanci dnes schválili zmenu rozpočtu, ktorá súvisí aj s nárastom kapitálových príjmov PSK v uplynulom období roka. Tie sa použijú na financovanie viacerých stavebných projektov.

O 23.500 eur sa zvýšia kapitálové výdavky kraja pre plánovanú rekonštrukciu Gymnázia v Lipanoch, ktorá bude zameraná na výstavbu bezbariérových plôch v areáli, ako aj interiéri tohto školského zariadenia.

Ďalší projekt v hodnote 23.900 eur bude ešte v tomto roku zameraný na rekonštrukciu vstupného areálu Hotelovej akadémie v Bardejove. Kapitálové výdavky kraja porastú aj o 3000 eur, ktoré použije vyšší územný celok na výstavbu bezbariérového výťahu v budove Úradu PSK v Prešove.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.