Utorok, 19. marec 2019
Meniny má Jozef | zajtra Víťazoslav, Klaudius

Projekt SERVICE - LEARNING

Mesto Prešov patrí medzi prvé mestá na Slovensku s prijatým a schváleným komunitným plánom rozvoja sociálnych služieb a je partnerom Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity (FF PU) pri realizácii nového výberového kurzu s názvom Service – learning.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Ide o celosvetovo rozšírenú koncepciu univerzitného vzdelávania založenú na partnerstve univerzity a organizácií pôsobiacich v komunite.

Projekt ponúka študentom jedinečnú príležitosť byť súčasťou komunity prostredníctvom ich zapojenia a realizovania služby, ktorá by riešila problémy v komunite a zároveň rozvíjala zručnosti študentov. Ide o spojenie služby a vzdelávania.

Mesto Prešov podpísalo Dohodu o spolupráci s FF PU, Inštitútom edukológie a sociálnej práce, Katedrou sociálnej práce a tromi študentkami pri realizácii kurzu Service – learning.

Študentky Simona Tomková, Veronika Takácsová a Katarína Pacingová budú realizovať kurz v Komunitnom centre v lokalite Stará tehelňa od 7.11.2012 do 5.12.2012 v počte 20 hodín. Hlavnou obsahovou náplňou je práca s deťmi vo forme tvorivých dielní so zameraním na ich neformálne vzdelávanie ( ručné práce, výtvarné aktivity, spev a tanečné činnosti, rozvoj logického myslenia - hádanky, krížovky) a realizácia športového dňa pre vyplnenie voľného času detí ( loptové a kolektívne hry, beh na krátke trate, hod loptou na cieľ...).

Na vedeckom seminári Pregraduálna príprava sociálnych pracovníkov, pracovníčok a sociológov, sociologičiek a možnosti ich uplatnenia v praxi dňa 7. decembra 2012 v priestoroch Prešovskej univerzity za mesto Prešov vystúpi s prezentáciou a kurz Service – learning vyhodnotí PhDr. Matúš Háber, riaditeľ sekcie služieb občanom Mestského úradu v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
HSF System SK stavia Hornbach v Prešove
Výstavbu hobbymarketu Hornbach v Prešove realizuje stavebná spoločnosť HSF System SK, ktorá sa zameriava na generálne dodávky stavieb.
Smrteľná dopravná nehoda
V sobotu, krátko pred 9:00 hod. , došlo na ceste medzi Prešovom a Veľkým Šarišom k dopravnej nehode a to čelnej zrážke 2 osobných áut.
Nový Mestský cintorín v Prešove je nominovaný na prestížne ocenenie
Nový mestský cintorín v Prešove vyriešil v meste dlhodobý problém s pochovávaním. Už vďaka prvej etape jeho výstavby v Prešove pribudli hrobové miesta. Stal sa však aj estetickým a dôstojným pietnym miestom. Teraz je nominovaný na prestížne ocenenie BIG SEE ARCHITECTURE AWARD 2019.
Nadané deti spoznali zaujímavé príbehy mimoriadnych žien mesta Prešov
Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa nadaní školáci z Klubu nadaných detí venovali nevšedným a významným ženám mesta Prešov. Zaujímavé príbehy mimoriadnych žien mesta Prešov priblížila deťom renomovaná historička architektúry PhDr. Darina Petranská.
Pátranie po hľadanej osobe
Milena SÝKOROVÁ, nar. 09. 04. 1969, bytom Poprad, Komenského 689/14
Klub nadaných detí podporuje školákov v ich napredovaní
Vzdelávacie hry, logické skladačky, magnetické stavebnice a spoločenské hry zaujali deti z Klubu nadaných detí v Prešove.
Na prvý koncert Akustiky sa nedostali desiatky fanúšikov. Turné pokračuje
Slovenská reggae kapela Akustika odštartovala svoje prvé klubové turné vypredaným koncertom v sklade hudby na prešovskom Stromoradí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom v žiadanej obci Ľubotice, pozemok 514 m2, všetky IS

Na predaj 5 izbový rodinný dom v pôvodnom stave. Úžitková plocha cca 200 m2, celková plocha parcely je 514 m2. Strecha stanová (eternit), plynové vykurovanie. Žiadaná lokalita.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.