Utorok, 22. október 2019
Meniny má Sergej | zajtra Alojzia

Decembrové služby na oddelení úrazovej chirurgie budú zabezpečené

Oddelenie úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove bude mať určite zabezpečené služby aj v mesiaci december.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

V piatok (23.11.2012) požiadalo desať zo 17 lekárov tohto oddelenia o nezaradenie do výkonov práce nadčas v mesiaci decembri.

Dôvodom tohto kroku malo byť to, že prečerpali limit, ktorý stanovuje Zákonník práce. Riaditeľ FNsP Radoslav Čuha dnes pre médiá uviedol, že vedenie zdravotníckeho zariadenia sa s lekármi dohodlo.

"Po konštruktívnej a pokojnej debate, ktorú naozaj oceňujem, sme dospeli s lekármi tohto oddelenia ku konsenzu, a síce v takom formáte, že služby v pôvodnom rozpise vyhovujú naozaj obidvom stranám", konštatoval Čuha.

Vysvetlil, že lekári odvolali svoje späťvzatie súhlasov s prácou nadčas a s pracovnou pohotovosťou, takže služby budú zabezpečené v pôvodnom režime. Podľa neho tak nedôjde k porušeniu Zákonníka práce, pretože to bude so súhlasom zamestnancov. Vylúčil, že by v priebehu decembra na tomto oddelení zaviedli trojzmennú prevádzku.

"Ďalej sa bude pracovať na pracovnej pozícii lekár v jednozmennej prevádzke s nepravidelne rozvrhnutým pracovným časom a časť ústavnej pohotovostnej služby bude zabezpečená prostredníctvom nadčasov a pracovnej pohotovosti", doplnil riaditeľ nemocnice.

Konštatoval, že všetko je zabezpečené tak, aby bol pacient adekvátne ošetrený. Riaditeľ vylúčil, že by za stiahnutie žiadostí ponúkla nemocnica lekárom nejaké výhody.

Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Zvolenská považuje dohodu vedenia prešovskej FNsP s lekármi na stanovení služieb za dobrú správu hlavne pre pacientov.

"Je to ukážka toho, že pri vzájomnom konštruktívnom dialógu sa dajú problémy vyriešiť. Veľmi sa teším, že tu nastala spolupráca zamestnávateľa a zamestnanca a výsledkom je zachránenie a stabilizácia nemocnice pre pacientov v danom kraji", konštatovala ministerka zdravotníctva.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.