Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

Na Levočskom lekárskom dni sa zúčastnilo viac než 200 odborníkov

Viac než 200 odborníkov z radov lekárov, sestier, ale aj medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej republiky a Česka sa vo štvrtok (29.11.) zišlo v Mestskom divadle Levoča na 21. ročníku Levočského lekárskeho dňa.

Ten sa konal pri príležitosti 112. výročia založenia nemocnice a organizovala ho Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, pod záštitou predsedu predstavenstva nemocnice a primátora mesta Levoča Miroslava Vilkovského.

V tomto ročníku si lekárski odborníci odovzdali svoje skúsenosti z oblasti chirurgie, sestry a medicínsko-technickí pracovníci z oblasti ošetrovateľskej starostlivosti, rôznych liečebných a vyšetrovacích zložiek, a taktiež z oblasti prevencie nozokomiálnych nákaz. „Prvý Levočský lekársky deň sa uskutočnil v roku 1990. Tieto stretnutia svoju odbornú úroveň zvyšujú z ročníka na ročník. Tento ročník mal celoslovenskú úroveň s medzinárodnou účasťou“, konštatoval predseda predstavenstva nemocnice Miroslav Jaška.

Program, ktorý tvorilo 41 odborných prednášok, bol rozdelený do troch sekcií. „Jednotlivým sekciám predsedali lekári, ktorí svojou erudovanosťou patria k najlepším vo svojom odbore. Skutočnosť, že sa odborného seminára zúčastnili takéto osobnosti, vypovedá o jeho odbornosti a kvalite“, zhodnotil Jaška. Levočský lekársky deň pozostával zo štyroch blokov, pričom prvý sa zaoberal laparoskopickou chirurgiou, druhý miniinvazívnou traumatológiou, tretí riešením lézií konečníka a riešením kŕčových žíl a vo štvrtom sa rozoberala bariatrická chirurgia a zaujímavé kazuistiky. Veľkú časť prednášok mali na starosti odborníci z Českej republiky.

Sestry a medicínsko-technickí pracovníci sa venovali trom blokom, kde boli prednášky zamerané na súčasné trendy ošetrovateľskej starostlivosti v odbore anestéziológia a intenzívna medicína. „V druhom bloku sa účastníci konferencie venovali problematike nozokomiálnych nákaz, a v treťom bloku prednášok medicínsko–technickí pracovníci z Komárna, Krompách, Zvolena a Levoče prezentovali rôzne špeciálne biochemické, imunohematologické a hemokoagulačné metódy vyšetrení, ktoré realizujú na svojich pracoviskách, “ doplnila námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Beáta Ružbacká.

Lekársky deň patrí k najvýznamnejším podujatiam, ktoré sa organizujú v regióne a má svoju dlhoročnú tradíciu. „Lekári získali za pasívnu účasť šesť kreditov, tak i sestry, a medicínsko-technickí pracovníci získali za pasívnu účasť 8 kreditov. Avšak medzi prednášajúcimi sme mali aj lekárov, ktorí vďaka aktívnemu prístupu získali až 36 kreditov“, dodal predseda organizačného výboru podujatia Anton Hanušín.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.