Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Pozostalí obetí nešťastia pri Kurimanoch dostanú od štátu po 33.000 eur

Deviati najbližší pozostalí po obetiach tragického nešťastia pri zrútení mostnej konštrukcie na stavbe diaľnice pri Kurimanoch by do 28. decembra 2012 mali dostať od štátu po 33.000 eur.

Odobrila to dnes na svojej schôdzi vláda SR.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR navrhlo vláde SR uvoľniť finančné prostriedky pre pozostalých po obetiach nešťastia nad rámec finančného odškodnenia vyplácaného stavebnými firmami BÖGL a KRÝSL, SEMOS, s.r.o. , Prešov a Sociálnou poisťovňou pre každú z 3 pozostalých manželiek, pre každé z 5 nezaopatrených detí a pre rodiča - matku slobodnej obete.

Pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe diaľničného úseku Jánovce - Jablonov zlyhala 2. novembra 2012 podperná konštrukcia pri obci Kurimany. Následkom toho sa zrútila betónová časť v dĺžke približne 25 metrov a šírke 15,25 metra. Nešťastie si vyžiadalo 4 mŕtvych a 11 ľudí sa zranilo.

Súvisiace články
29.11.2012 Z. Zvolenská poďakovala záchranárom za zásah pri Kurimanoch 4.11.2012 Ťažko zranený zo zrúteného diaľničného mosta je už pri vedomí 2.11.2012 Pád mosta si vyžiadal troch mŕtvych a 15 zranených 2.11.2012 V Kurimanoch sa zrútil betónový most, najmenej jeden mŕtvy
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
Vzdelávanie sa dospelosťou nekončí
Pýtali sme sa slovenskej populácie, akú úlohu hrá v  živote vzdelávanie, kto je zaň zodpovedný, aký dôvod máme vzdelávať sa celý život a prečo to nerobíme.
Prešov ocenil najlepšie kuchárky
Kuchárky prešovských škôl a školských zariadení opäť predviedli svoju kreativitu a zručnosti pri príprave chutných a oku lahodiacich jedál. V rámci Svetového dňa výživy mesto Prešov ocenilo nielen ich tvorivosť, ale aj náročnú prácu.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Je najvyšší čas
Finančná správa pokračuje v intenzívnom informovaní podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.