Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Saturday - 18. August 2018 - Elena, Helena | zajtra Lýdia

PIS.sk

Časť výťažku z benefície venovali prešovskí školáci nevidiacim

Žiaci a učitelia zo Základnej školy na Važeckej ulici v Prešove sú presvedčení, že dar o ktorý sa dá podeliť, poteší oveľa viac hlavne počas Vianoc.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)
Dôkazom toho je pomoc, ktorú ponúkli prešovskému stredisku Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS).

Školáci spolu so svojimi pedagógmi pripravili pred odchodom na prázdniny program spojený s jarmokom, ktorý má na tejto škole už viac ako desaťročnú tradíciu. Výťažok zo vstupného i z predaja vždy putuje na účet neziskovej organizácie Vážka, ktorú založila škola. Teraz časť z neho venujú nevidiacim.

"Vyzbierané finančné prostriedky a dary, ktoré prídu na tento účet, využívame na podporu aktivít našich žiakov a učiteľov v oblasti umenia, športu a vzdelávania", vysvetlil riaditeľ školy Dušan Brhlík.

V programe pred viac ako 200 divákmi sa predstavilo približne 90 účinkujúcich. Podľa slov učiteľky Aleny Sopirjakovej, sa do neho zapojili deti zo všetkých ročníkov.

Zdôraznila, že nedávno na škole robili zbierku hračiek pre detské domovy a boli veľmi prekvapení koľko sa ich vyzbieralo. Rozhodli sa preto, že aj teraz časť vyzbieraných peňazí venujú ľuďom, ktorí to veľmi potrebujú. Okrem toho škola venovala nevidiacim aj obrázky maľované na skle, ktoré zachytávajú pamiatky Prešova.

Sopirjaková dodala, že poďakovanie zo strany zástupcov KS UNSS priamo na koncerte vyvolalo ďalšiu odozvu priamo v radoch učiteľov.

"Tá myšlienka prišla spontánne, rozhodli sme sa, že vyzbierame ďalšie peniaze, aby sme aspoň troškou prispeli na činnosť týchto ľudí, ktorí to nemajú ľahké", povedala učiteľka. Nakoniec zástupcovi únie odovzdali ďalších takmer 200 eur.

Vedúci prešovského krajského strediska UNSS Jozef Hlubovič, konštatoval, že ich milo prekvapilo pozvanie na koncert i dar.

"My s touto školou spolupracujeme už niekoľko rokov hlavne v rámci projektu Biela pastelka. Potešil nás program a vážime si, že sa deti s nami podelili o výťažok z vianočnej akcie, ktorú dlho pripravovali. Rovnako chcem poďakovať aj našim priateľom z radov učiteľov za ich podporu", uviedol Hlubovič.

Tieto peniaze podobne ako iné finančné dary chcú využiť predovšetkým na postupné vybavovanie svojich priestorov na Kollárovej ulici, prípadne na zakúpenie pomôcok. Obrázky vraj budú zdobiť zasadaciu miestnosť, kde sa konajú kurzy a stretnutia.

 
  21.12.2012 | Autor: TASR | Spoločnosť | zobrazené: 1276 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73099)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 83.900,-€
ico

Reality: Predám (73087)

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | ico | cena: 43.900,-€
ico

Reality: Predám (73109)

4 izbový útulný rodinný dom s úžitkovou plochou 96m² a pozemkom 535m²s rozsiahlou rekonštrukciou sa nachádza v slepej uličke mimo hlavnej cesty

0918993424 | ico | cena: 139.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS