Štvrtok, 02. júl 2020
Meniny má Berta | zajtra Miloslav

Dobrý Festival rozozvučí prešovský Amfiteáter aj tento rok

Dobrý Festival vrátil minulý rok kultúru na prešovský Amfiteáter, ktorý nebol funkčný dlhých desať rokov. Situácia na amfiteátri sa zlepšuje a Dobrý festival čaká siedmy ročník v termíne 21. a 22. júna 2013.

Z Prešova pochádza najviac známych slovenských interpretov a hudobných skupín, ktoré patria k špičke v rámci svojho žánru. Amfiteáter je kultúrnym stánkom, ktorý si Prešovčania vybudovali sami ešte v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Pochopiteľne si na ňom mali chuť zahrať a tiež aj zahrali viaceré prešovské kapely. Chiki liki Tu-A tu dokonca mali svoju skúšobňu a v zázemí pre kapely, ktoré sa nachádza pod pódiom nahrávali ešte v roku 1996 svoju prvú demo nahrávku.

Každá z účinkujúcich prešovských kapiel má na Amfiteáter množstvo spomienok nielen z detstva, pričom hranie na Amfiku patrí medzi neopakovateľné zážitky.

Na Amfiteátri, ktorý neustále prebieha rekonštrukciou sa počas Dobrého Festivalu predstavia Peter Nagy, Peter Lipa, Chiki Liki Tu-A, Heľenine Oči, Mloci, Hrdza, prešovskí dídžeji Back2Love, Andrej Šeban a ďalší. Návštevníci Dobrého festivalu si vďaka špičke prešovskej hudobnej scény a ďalším účinkujúcim vychutnajú rockovú, popovú, jazzovú, bluesovú, elektronickú, houseovú a drum´n´bassovú hudbu na troch pódiách: Dobrá Hudba, Jack Daniel´s Music Štart a Šariš Dobrá Piváreň.

Chýbať nebude tradične Hare krišna, Detský kútik a Dobrí bojovníci. Lístky budú v predpredaji v sieti Ticketportal od 10 Eur. Ďalšie informácie o novinkách na Amfiteátri, programe, účinkujúcich a servise budú uverejňované priebežne

Redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér Dobrého Festivalu
Foto: Peter Ilenčík

Súvisiace články
19.6.2013 Detský kútik na Dobrom festivale 11.6.2013 Na Kapušianskom hrade našlo prácu 30 nezamestnaných 11.6.2013 Britské vlajky nad Dobrým Festivalom 5.6.2013 Na Dobrom festivale v Prešove sa zídu známi rodáci 1.6.2013 Dobrý festival s Petrom Lipom, Petrom Nagyom a IMT Smile 8.4.2013 Dobrý Festival privíta ďalšiu legendu DNB 17.2.2013 Dobrý festival aj s veľkorozmerným tanečným stanom
Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Štartuje Letné kino POCITY 2020
Aj v neľahkých časoch máme pre vás dobré správy. Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok. V záhradnom kine na Masarykovej ulici (za Kinom Scala) si tak už po tretíkrát budete môcť vychutnať neopakovateľný filmový zážitok.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
V Rákociho paláci vystavujú unikátne dielo Jána Lazoríka
Krajské múzeum v Prešove predstaví autentické fotografie zberateľa hmotnej a duchovnej ľudovej kultúry šarišského regiónu Jána Lazoríka. Tie svojou témou približujú ťažký život roľníkov na východnom Slovensku ako aj náročnú cestu obilného zrna až k finálnemu produktu, chlebu. Nová výstava je obohatená aj o trojrozmerné exponáty z etnografickej zbierky Krajského múzea.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Kinsfolk použili v novinke retro zábery zo svadobných VHS kaziet. Pozrite si vydarený klip
Slovenské duo Kinsfolk predstavuje nový singel All My Friends Are Getting Married. K novinke pripravili hudobníci parádny retro klip zo svadobných VHS kaziet svojich rodičov a rodičov svojich priateľov. Finálny zvuk pesničky zverili opäť dánskemu producentovi Joelovi Krozerovi, s ktorým si vyskúšali spoluprácu na predošlom singli Tough Girl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.