Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Počasie sa podpisuje pod zvýšenie chrípkových ochorení a úrazov

Nepriaznivé počasie sa v posledných dňoch podpísalo nielen pod zvýšenú chorobnosť, ale aj pod úrazy, ktoré ľudí prinútili absolvovať ošetrenie na traumatológii.

(ilustračné foto: greatmilan)
(ilustračné foto: greatmilan)

Podľa údajov zverejnených na webovej stráne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove počas uplynulého týždňa došlo v Prešovskom kraji k nárastu akútnych respiračných ochorení (ARO) a chrípke podobných ochorení (CHPO). V predošlom 3. kalendárnom týždni lekári nahlásili 8545 ARO, čo bolo o 1065 viac ako týždeň predtým. Z celkového počtu týchto ochorení bolo minulý týždeň 728 prípadov CHPO.

"Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť v súvislosti s ARO bola zaznamenaná vo vekovej skupine detí do päť rokov", uvádza sa v hygienicko-epidemiologickej správe. Hygienici mali nahlásené prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v jednej materskej škole v okrese Bardejov.

Nepriaznivé víkendové počasie, husté sneženie a vytváranie poľadovice, mali za následok aj zvýšený počet vážnejších úrazov. Hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Renáta Cenková dnes informovala, že lekári Kliniky úrazovej chirurgie ošetrili desiatky pacientov, z toho 20 museli hospitalizovať.

Spresnila, že najčastejšími zraneniami boli zlomeniny dolných končatín, vo zvyšných prípadoch išlo o zlomeniny horných končatín, poranenia hrudníka a hlavy. Podľa štatistických údajov najmladší z hospitalizovaných pacientov má 13 rokov, najstarší 74.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.