Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

Počasie sa podpisuje pod zvýšenie chrípkových ochorení a úrazov

Nepriaznivé počasie sa v posledných dňoch podpísalo nielen pod zvýšenú chorobnosť, ale aj pod úrazy, ktoré ľudí prinútili absolvovať ošetrenie na traumatológii.

(ilustračné foto: greatmilan)
(ilustračné foto: greatmilan)

Podľa údajov zverejnených na webovej stráne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove počas uplynulého týždňa došlo v Prešovskom kraji k nárastu akútnych respiračných ochorení (ARO) a chrípke podobných ochorení (CHPO). V predošlom 3. kalendárnom týždni lekári nahlásili 8545 ARO, čo bolo o 1065 viac ako týždeň predtým. Z celkového počtu týchto ochorení bolo minulý týždeň 728 prípadov CHPO.

"Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť v súvislosti s ARO bola zaznamenaná vo vekovej skupine detí do päť rokov", uvádza sa v hygienicko-epidemiologickej správe. Hygienici mali nahlásené prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v jednej materskej škole v okrese Bardejov.

Nepriaznivé víkendové počasie, husté sneženie a vytváranie poľadovice, mali za následok aj zvýšený počet vážnejších úrazov. Hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Renáta Cenková dnes informovala, že lekári Kliniky úrazovej chirurgie ošetrili desiatky pacientov, z toho 20 museli hospitalizovať.

Spresnila, že najčastejšími zraneniami boli zlomeniny dolných končatín, vo zvyšných prípadoch išlo o zlomeniny horných končatín, poranenia hrudníka a hlavy. Podľa štatistických údajov najmladší z hospitalizovaných pacientov má 13 rokov, najstarší 74.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.