Piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília | zajtra Klement

Strana rómskej únie plánuje predložiť Inovatívny model rozvoja rómskej komunity

Strana rómskej únie na Slovensku (SRÚS) plánuje v priebehu tohto mesiaca predložiť kompetentným orgánom v štáte program komplexnej stratégie riešenia hospodárskeho, sociálneho, vzdelanostného, kultúrneho rozvoja občanov rómskej menšiny s názvom Inovatívny model rozvoja rómskej komunity.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Predseda SRÚS František Tanko informoval TASR, že širšie vedenie strany sa týmto materiálom zaoberalo v priebehu tohto týždňa na zasadnutí v Prešove. Konštatoval, že ako pilotný modelový program ho predloží vláde SR, Ministerstvu vnútra SR, Rade vlády SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, splnomocnencovi vlády SR pre rómske komunity a zástupcom EÚ v SR.

Tanko doplnil, že pri analýzach sa opierali o skúsenosti ľudí, ktorí sa tejto problematike venujú v podmienkach samospráv, ale i mimovládnych organizácií. Práve obce majú podľa neho mať vytvorený a schválený program hospodárskeho a sociálneho rozvoja.

Mienime na pilotnom modeli realizovať komplexný rozvoj rómskej komunity v samosprávach uplatnením inovatívnej synergie subsystémov - vzdelávanie, zamestnanosť, sociálna a zdravotná starostlivosť, bývanie, bezpečnosť, dodržiavanie ľudských práv a legislatívy vo vybranej modelovej lokalite osídlenej zmiešanou rómskou a majoritnou komunitou, čím sa vytvorí priestor pre legislatívnu platformu legalizácie segregovaných rómskych osád“, uvádza sa vo vyhlásení SRÚS.

Predstavitelia strany sú presvedčení, že v spolupráci s obcami, štátom, cirkvami a mimovládkami sa im podarí dosiahnuť zlepšenie stavu v tejto oblasti a smerovanie života rómskej menšiny bude v súlade s ekonomickými a sociálnymi záujmami všetkých občanov a s prijatými koncepciami štátu.

Vo vyhlásení sa konštatuje, že realizáciou projektu sa naplnia viaceré záväzky SR vyplývajúce z európskych a národných dokumentov zameraných na integráciu Rómov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
Krajské Srdce na dlani 2019
Snahou Prešovského dobrovoľníckeho centra, o.z. je vyzdvihnúť a oceniť ľudí, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná a ktorí sú inšpiratívnym príkladom pre ostatných.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.