Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

Snehová kalamita skomplikovala dopravu, sneh láme konáre stromov

Husté sneženie vážne skomplikovalo dopravu v meste Prešov. Cestári nestíhajú odhŕňať sneh, od rána sa na viacerých úsekoch vytvárajú kolóny a cesty sú len ťažko prejazdné.

Situácia z dnešného rána na Sídlisku III.
Situácia z dnešného rána na Sídlisku III.

Ťažký mokrý sneh na viacerých miestach zapríčiňuje padanie konárov zo stromov.

Niekoľko väčších konárov povolilo pod náporom snehu aj na Sídlisku II. Na parkovisku pred jednou z predajní krátko pred 9. hodinou polámaný konár zasiahol zaparkované osobné auto.

Upratoval som sneh a záťaž na tom konári bola dosť veľká, podlomil sa a spadol mi na auto“, hovorí mladší Prešovčan. Následne auto odtiahol, lebo hrozilo, že sa hrubý konár úplne odtrhne a urobí ešte väčšie škody.

Neďaleko odtiaľ, na ulici Mareka Čulena, jeden z obyvateľov odpratával veľký orgovánový ker, ktorý nevydržal ťarchu snehu a zlomil sa pri koreni. Ďalšie polámané konáre sú na trávnikoch na ulici Levočská.

Stromy sú staršie, ich koruny neorezané, potom to padá, chcelo by to odborný orez. Takéto problémy tu bývajú aj pri silnom vetre či daždi. Niekedy sa ľudia boja tadiaľto prechádzať“, hovorí jeden z obyvateľov sídliska.

Prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik uviedol, že niektoré úseky v dôsledku hustého sneženia v Prešovskom kraji sú ťažko prejazdné a niektoré, vzhľadom na skrížené nákladné vozidlá, sú neprejazdné.

Aj z tohto dôvodu polícia vyzýva všetkých vodičov, aby buď zvážili cestu motorovým vozidlom a - ak už musia cestovať autom, aby boli maximálne opatrní, prispôsobili rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky a dodržiavali bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami“, povedal Džobanik. Polícia rovnako upozorňuje vodičov i chodcov, aby sa, ak je to možné, nezdržiavali pod stromami, pretože hrozí riziko padania konárov, čo môže ohroziť zdravie a majetok.

Mesto žiada obyvateľov o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na cestách. Hovorkyňa mesta Jana Jurčišinová informovala, že Správa a údržba prešovských ciest, s.r.o. má v teréne od včerajšieho večera v teréne bez prestávky štyri sypače, dva traktory, nakladač a dve vozidlá na ručný posyp. Nepretržité zrážky a mokrý sneh však nedovoľuje cesty dostať do optimálneho stavu.

Počas noci a rána zaznamenali iba zápchy na Rusínskej ulici, ale tá bola pre poruchu na svetelnej signalizácií na križovatke ulíc Rusínska a Východná“, informuje hovorkyňa.

Aktualizované:
Primátor mesta Prešov Pavel Hagyari na svojom Facebookovom profile takisto žiada občanov aby používali svoje vozidlá len v súrnych prípadoch. Dnes MHD zadarmo a preto primátor prosí občanov aby uprednostnili radšej mestskú dopravu, aby sa predišlo prípadným dopravným kolapsom.

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
7.2.2013 Situácia v Prešove sa po snehovej nádielke stabilizuje 7.2.2013 S následkami hustého sneženia zápasia cestári aj na území Zemplína 7.2.2013 Mesto Prešov vyhlásilo krízovú situáciu a požiadalo o pomoc vojsko 7.2.2013 Polícia vyzýva vodičov kamiónov, aby umožnili prejazd vozidlám údržby 7.2.2013 Mesto Poprad vyhlásilo pre množstvo snehu v jeho uliciach 2. kalamitný stupeň 7.2.2013 V okresoch vyhlásili pre problémy na cestách 1. situačný stupeň 7.2.2013 Cestu 1. triedy v Bertotovciach blokujú skrížené kamióny 7.2.2013 Sneženie komplikuje dopravu, hasiči mali v kraji vyše 30 výjazdov
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK