Sobota, 01. október 2022
Meniny má Arnold | zajtra Levoslav

Natiahnutý týždeň tatrancov pred Slovanom

Na tri dni rozťahané siedme marssuperligové kolo uzavrie podvečerný zápas na bratislavskom Tehelnom poli medzi Slovanom a Tatranom Prešov. Pre Prešovčanov sa takto po piatkovom "televíznom" stretnutí s Petržalkou (4:1) otvoril nezvyčajne "dlhý týždeň". Keďže tatranci nemôžu tvrdiť, žeby sa ich futbalistom zranenia v ostatnom čase práve vyhýbali, zaujímalo nás, či z tohto pohľadu im prišiel vhod?

"Isteže, uvítali sme ho," odpovedá asistent trénera Vladimír Gombár. "Už pred zápasom s Artmediou sme hráčov motivovali aj tak, že sme im po prípadne vyhratom súboji sľúbili na najbližšie dva nasledujúce dni voľno. Petržalku sme zdolali, nuž hráči mali v sobotu a v nedeľu čas venovať sa svojim rodinám, trošku sa od futbalového kolotoča odreagovať. Stretli sme sa opäť až v pondelok."

A čo tá maródka?

"Stále máme s ňou problémy. Hlinka začal trénovať zľahka až včera. Jakubko ide na operáciu kolena, dlhodobo sú zranení Adam a Lengyel. Martausovi a Pončákovi dali síce už sadru dole, no nejaký čas asi potrvá, kým budú môcť ísť naplno. Ako tak sa dal dokopy Valkučák. Na ňom však markantne vidieť tréningový i herný výpadok, takže teraz dobieha hlavne zameškané. I z toho je zrejmé, že situácia v našom mužstve v tomto smere ideálna zďaleka nie je."

Rozbehnutý Slovan vás čaká síce v Bratislave až na budúci pondelok, no myšlienkami ste pravdepodobne už na Tehelnom poli...

"Myslíme, veruže myslíme na Slovan. Veď výsledok zo 16. kola minulého ročníka na Tehelnom poli 0:6 straší ešte i teraz... Preto sa chceme na pondelňajší duel pripraviť čo najsvedomitejšie a pokúsiť sa spomínaný debakel odčiniť. V utorok, v netradičnom čase o 9. h predpoludním sme sa na štadióne v Lipanoch stretli s tamojšou treťoligovou Odevou. Aj keď sme vyhrali gólmi Filipa, Drobňáka a Bednára 3:0, s výkonom mužstva sme v modelovom zápase neboli spokojní. Najmä prístupom niektorých futbalistov sme boli rozčarovaní. Zjavne si všetko, čo sme im povedali, aj s ohľadom čosi si vyskúšať na Slovan, si jednoducho zľahčili. Zrejme si mysleli, že odohrajú akýsi "guľašový" zápas a ide sa späť... I takéto zistenie je však na niečo dobré. Aspoň my tréneri dúfame, že náš súčasný úzky káder sa každú chvíľu začne dopĺňať, do mužstva sa vrátia uzdravení hráči. Nuž a potom tí, ktorí si mysleli, že majú miesta vyárednované, možno ostanú prekvapení. Darmo, konkurencia vie urobiť svoje..."

Čo ešte čaká mužstvo zeleno - bielych do odchodu sa "belasým" súperom?

"Pôvodne sme uvažovali o ešte jednom modelovom zápase. Napokon sme sa rozhodli, že v štvrtok si radšej hráči i my tréneri pozrieme súboj Košičanov v pohári UEFA s Jerevanom. Tigre budú čochvíľa našimi súpermi v Mars superlige, takže radšej si ich trochu "zmapujeme". V piatok si zatrénujeme podvečer. V sobotu pôjdem s trénerom M. Komanickým na zápas Ružomberka, ktorý je našim súperom po Slovane, v domácom dueli s Trnavou a v nedeľu po predpoludňajšom tréningu sa vydáme na cestu do Senca, kde tradične prenocujme a v pondelok vyrazíme na Tehelné pole."

Mohlo by Vás zaujímať
Tatran Prešov je po desiatom kole na čele tabuľky II. ligy
Tatran Prešov natiahol svoju víťaznú šúru v lige už na 6 zápasov. V sobotňajšom zápase proti Slovan Bratislava B sa Tatran Prešov dostal na prvé miesto v tabuľke.
GRIMMY ma opäť Majstrov sveta, po prvýkrát však v Disco Dance DUO JVK I.
Aj v roku 2022 sa Tanečnému klubu GRIMMY Prešov a SZUŠ GRIMMY Prešov/Košice darilo na súťažiach Slovenského zväzu tanečných športov (SZTŠ) sekcie IDO a MT, keď na slovenských súťažiach získalo 140 medailových umiestnení (54 zlatých, 43 strieborných a 43 bronzových), z toho 13 titulov MAJSTRA SR 2022, 6 titulov I. VICEMAJSTRA SR 2022 a 8 titulov II. VICEMAJSTRA SR 2022. Tanečníci GRIMMY si v tomto roku vytancovali nominácie na medzinárodné šampionáty IDO do Česka, Severného Macedónska, Poľska, Švédska, Rakúska, Talianska/Slovinska…
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK