Streda, 27. september 2023
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Natiahnutý týždeň tatrancov pred Slovanom

Na tri dni rozťahané siedme marssuperligové kolo uzavrie podvečerný zápas na bratislavskom Tehelnom poli medzi Slovanom a Tatranom Prešov. Pre Prešovčanov sa takto po piatkovom "televíznom" stretnutí s Petržalkou (4:1) otvoril nezvyčajne "dlhý týždeň". Keďže tatranci nemôžu tvrdiť, žeby sa ich futbalistom zranenia v ostatnom čase práve vyhýbali, zaujímalo nás, či z tohto pohľadu im prišiel vhod?

"Isteže, uvítali sme ho," odpovedá asistent trénera Vladimír Gombár. "Už pred zápasom s Artmediou sme hráčov motivovali aj tak, že sme im po prípadne vyhratom súboji sľúbili na najbližšie dva nasledujúce dni voľno. Petržalku sme zdolali, nuž hráči mali v sobotu a v nedeľu čas venovať sa svojim rodinám, trošku sa od futbalového kolotoča odreagovať. Stretli sme sa opäť až v pondelok."

A čo tá maródka?

"Stále máme s ňou problémy. Hlinka začal trénovať zľahka až včera. Jakubko ide na operáciu kolena, dlhodobo sú zranení Adam a Lengyel. Martausovi a Pončákovi dali síce už sadru dole, no nejaký čas asi potrvá, kým budú môcť ísť naplno. Ako tak sa dal dokopy Valkučák. Na ňom však markantne vidieť tréningový i herný výpadok, takže teraz dobieha hlavne zameškané. I z toho je zrejmé, že situácia v našom mužstve v tomto smere ideálna zďaleka nie je."

Rozbehnutý Slovan vás čaká síce v Bratislave až na budúci pondelok, no myšlienkami ste pravdepodobne už na Tehelnom poli...

"Myslíme, veruže myslíme na Slovan. Veď výsledok zo 16. kola minulého ročníka na Tehelnom poli 0:6 straší ešte i teraz... Preto sa chceme na pondelňajší duel pripraviť čo najsvedomitejšie a pokúsiť sa spomínaný debakel odčiniť. V utorok, v netradičnom čase o 9. h predpoludním sme sa na štadióne v Lipanoch stretli s tamojšou treťoligovou Odevou. Aj keď sme vyhrali gólmi Filipa, Drobňáka a Bednára 3:0, s výkonom mužstva sme v modelovom zápase neboli spokojní. Najmä prístupom niektorých futbalistov sme boli rozčarovaní. Zjavne si všetko, čo sme im povedali, aj s ohľadom čosi si vyskúšať na Slovan, si jednoducho zľahčili. Zrejme si mysleli, že odohrajú akýsi "guľašový" zápas a ide sa späť... I takéto zistenie je však na niečo dobré. Aspoň my tréneri dúfame, že náš súčasný úzky káder sa každú chvíľu začne dopĺňať, do mužstva sa vrátia uzdravení hráči. Nuž a potom tí, ktorí si mysleli, že majú miesta vyárednované, možno ostanú prekvapení. Darmo, konkurencia vie urobiť svoje..."

Čo ešte čaká mužstvo zeleno - bielych do odchodu sa "belasým" súperom?

"Pôvodne sme uvažovali o ešte jednom modelovom zápase. Napokon sme sa rozhodli, že v štvrtok si radšej hráči i my tréneri pozrieme súboj Košičanov v pohári UEFA s Jerevanom. Tigre budú čochvíľa našimi súpermi v Mars superlige, takže radšej si ich trochu "zmapujeme". V piatok si zatrénujeme podvečer. V sobotu pôjdem s trénerom M. Komanickým na zápas Ružomberka, ktorý je našim súperom po Slovane, v domácom dueli s Trnavou a v nedeľu po predpoludňajšom tréningu sa vydáme na cestu do Senca, kde tradične prenocujme a v pondelok vyrazíme na Tehelné pole."

Mohlo by Vás zaujímať
Podujatie Okolo Slovenska prinesie svetovú cyklistiku aj do Prešova
Naše mesto vypraví medzinárodný pelotón 67. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska do druhej etapy. Hviezdy svetovej cyklistiky budú môcť Prešovčania zažiť v akcii už 14. septembra 2023.
3b HbL VÝCHOD: Odštartoval 11 ročník mužskej regionálnej 3b Hokejbalovej Ligy VÝCHOD
Už ako naznačil názov článku, počas uplynulého víkendu úspešne odštartovala v poradí, už 11 edícia populárnej amatérskej mužskej 3b hokejbalovej ligy Východ (predtým 3b PHbL), v ktorej bude opäť štartovať osem družstiev od Humenného, až po Liptovský Mikuláš. Aktuálnym držiteľom ligového pohára je družstvo HBC SPARTANS Prešov a nového, či staronového majstra spoznáme najneskôr v júni 2024.
ZŠ Sibírska Prešov bude hostiť medzinárodný stolnotenisový turnaj
V sobotu 16. septembra 2023 sa v ZŠ Sibírska uskutoční stolnotenisový turnaj O pohár duklianskych hrdinov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK