Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Epidemiológovia evidujú nárast akútnych respiračných ochorení v kraji

Nárast akútnych respiračných ochorení (ARO) zaznamenali počas tohto kalendárneho týždňa epidemiológovia na území Prešovského samosprávneho kraja.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Vyplýva to zo správy, ktorú dnes zverejnil na svojej internetovej stránke Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove.

V uplynulých dňoch 9. kalendárneho týždňa nahlásili epidemiológom lekári z jednotlivých okresov kraja 11.490 zaznamenaných prípadov ARO. V predchádzajúcom týždni ich bolo celkovo 10.714.

Chrípke podobné ochorenia, ktoré predstavovali z celkového počtu ARO 1676 prípadov, v tomto kalendárnom týždni, naopak, mierne poklesli.

"Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola u ARO zaznamenaná vo vekovej skupine 0- až päťročných detí a u CHPO vo vekovej skupine šesť- až 14-ročných detí. Z celkového počtu hlásených komplikácií – 235, boli najviac hlásené sinusitídy – 128", uvádza sa v správe krajských epidemiológov.

Počas 9. kalendárneho týždňa sa pre zvýšenú chorobnosť nevyučovalo v štyroch školských zariadeniach na území kraja, a to v okresoch Kežmarok a Prešov.

"V okrese Vranov nad Topľou bol zo vzoriek odobratých sentinelovými lekármi potvrdený jeden prípad vírusu chrípky A/California/7/2009 (H1N1) pdm - like a jeden prípad vírusu chrípky B/Wisconsin/1/2010 - like", informuje RÚVZ na svojej internetovej stránke.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.