Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Nový (Hanigovský) hrad

Nový hrad, nazývaný aj Hanigovský sa nachádza na úpätí pohoria Čergov. Dal ho postaviť šľachtic Mikča v 1. polovici 14. storočia údajne na mieste staršieho dreveného hrádku.

Hanigovský hrad
Hanigovský hrad

Patril potomkom šľachtica Mikču, poľským Balickovcom, šľachticom z Perína, v polovici 15. storočia bratríkom a od r. 1512 Tarčaiovcom z Torysy. Po obsadení hradu vojskami Ferdinanda I. v r. 1557 vyhorel.

Ruiny hradu ležia na pomerne strmom homoľovitom kopci na severovýchod od obce Hanigovce, v Šarišskom podolí SV od Lipian, na úpätí Čerchovského pohoria.
Prístup k zrúcanine z obce Hanigovce po zelenej turistickej značke a po žltej značke z obce Ľutina.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.