Pondelok, 21. október 2019
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu sa vo svete uskutočňuje už od roku 1996.

Mozog

Cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, hovoriť o mozgových ochoreniach a spôsoboch ich liečby, ale najmä ich prevencie. Hlavnou úlohou akcie je priblíženie možností ako si zachovať dobré fungovanie mozgu do vysokého veku.

V rámci SR túto akciu organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť v spolupráci s Neuroimunologickým ústavom SAV, Nadáciou Memory a Centrom Memory.

Pri zabezpečovaní aktivít v rámci Týždňa mozgu spolupracujú viaceré organizácie – sociálne zariadenia, knižnice, školy, rôzne inštitúcie a poradne zdravia Regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

V Týždni mozgu, ktorý je tohto roku od 11. do 17.marca 2013 sa na viacerých miestach Slovenska uskutočnia besedy, prednášky, tréningy pamäti, kreatívne dielne, prezentácie či už pre seniorov alebo deti. Témou je samozrejme mozog a jeho činnosť, výkonnosť a udržiavanie jeho funkcií.

Oddelenie Podpory zdravia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove uskutoční dňa 13. marca 2013 besedu s pamäťovými cvičeniami so seniormi v Dennom centre pre seniorov na Sabinovskej ulici č.34 v Prešove a žiakom v ZŠ v Ľuboticiach priblížia činnosť mozgu s radami na udržiavanie jeho výkonnosti pomocou vedomostných kvízov a logických hier.

Oddelenie Podpory zdravia
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.