Utorok, 31. marec 2020
Meniny má Benjamín | zajtra Hugo

Binery vás v DrinkIne vtiahne do sveta fascinujúcich zvukov

Za tajuplným názvom Binery sa skrýva prešovská speváčka a najnovšie aj skladateľka Romana Radvanská.

Po dvoch rokoch skladania a písania textov prichádza so svojou synthpopovou, elektronickou muzikou a chce ju ponúknuť širšiemu publiku. Na pódiu je síce sama bez kapely, zato však jej hudba skrýva celý svet zaujímavých zvukov a príjemných melódií. K jej charakteristikám patrí aj farba jej hlasu, ktorý poslucháč rozpozná na prvé počutie. V piatok 8.3. sa predstaví spoločne s MISSandTROOPS v klube DrinkIN.

"Vyvíjalo sa to veľmi spontánne. Už dávno som mala záľubu v rôznych nástrojoch a ich zvukoch. Tie zvuky sú fascinujúce a tiež aj to, ako sa dá robiť elektronická hudba aj na akustických nástrojoch pomocou efektov a filtrov", hovorí Binery o svojej tvorbe. V desiatich skladbách spievaných anglicky, ktoré zložila a otextovala, tvoria hudobný základ klavír a rôzne syntetizátory. S nimi sa miešajú ďalšie nástroje ako guitalele, xylofóny, kalimba, vokóder a ďalšie.

Minulý mesiac sa Binery predstavila v hudobnej relácii Svetlá hodinka a vystúpenie jej prinieslo prvých fanúšikov. "Nakoplo ma to k ďalším aktivitám. Chcem viac cvičiť a ísť so svojou hudbou medzi ľudí", reaguje speváčka na prvé odozvy. Z desiatky skladieb, ktoré mohli diváci počuť, zarezonovali Fall and Climb, Out of It alebo No Foot on the Ground.

Na piatkovom koncerte vystúpi spoločne s Binery dvojica MISSandTROOPS, ktorú tvoria manželia Husovskí. Tiež experimentujú s elektronickou hudbou v tomto projekte a výsledkom sú triphopové skladby.

Koncert začína o 20.00 v prešovskom podniku DrinkIn. Nenechajte si preto ujsť novinky na tunajšej hudobnej scéne.
Viac info na http://pis.sk/podujatie/2832/binery_plus_missandtroops.html

Súvisiace články
3.6.2013 Foto: DrinkIn Fest 2013 2.6.2013 Komajota ukázala na koncerte DrinkIn novú formu 9.3.2013 Foto: Binery & MISSandTROOPS
Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Preventívne opatrenia na území mesta Prešov v súvislosti so šírením koronavírusu
V nemocniciach pomáhajú aj zdravotníci z Prešovskej univerzity
Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
Kaufland dočasne plošne skracuje otváracie hodiny
Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Čo robiť s použitými rúškami a ostatnými odpadmi?
Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.