Streda, 11. december 2019
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Počet akútnych respiračných ochorení v kraji mierne klesol

Napriek tomu, že počet akútnych respiračných ochorení (ARO) v Prešovskom kraji v priebehu tohto týždňa klesol, chorobnosť sa podpísala pod prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v 13 školských zariadeniach.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

V aktuálnej správe o hygienicko-epidemiologickej situácii v kraji, ktorú na webovej stránke uverejnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove, sa uvádza, že šesť školských zariadení bolo zatvorených v okrese Stará Ľubovňa, štyri v okrese Prešov a po jednom v okresoch Humenné, Stropkov a Svidník.

Lekári v kraji v priebehu tohto týždňa evidovali 10.418 prípadov ARO, čo bolo o 1070 menej než počas predchádzajúceho kalendárneho týždňa.

Rovnako klesol aj počet chrípkových ochorení, ktoré diagnostikovali v 1200 prípadoch. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali u ľudí vo vekovej skupine 6-14 rokov. Podľa aktuálnej správy v okrese Vranov nad Topľou bolo realizovaných osem odberov vzoriek TH+TN na vyšetrenie vírusu chrípky.

V tomto kalendárnom týždni boli nahlásené pozitívne výsledky v jednom prípade vírus chrípky A/California/7/2009(H1N1) a jeden prípad vírusu chrípky B/Wisconsin/1/2010 .

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove informuje, že naďalej zostáva v platnosti zákaz návštev v lôžkových zdravotníckych zariadeniach v Prešovskom kraji.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.