Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Počet akútnych respiračných ochorení v kraji mierne klesol

Napriek tomu, že počet akútnych respiračných ochorení (ARO) v Prešovskom kraji v priebehu tohto týždňa klesol, chorobnosť sa podpísala pod prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v 13 školských zariadeniach.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

V aktuálnej správe o hygienicko-epidemiologickej situácii v kraji, ktorú na webovej stránke uverejnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove, sa uvádza, že šesť školských zariadení bolo zatvorených v okrese Stará Ľubovňa, štyri v okrese Prešov a po jednom v okresoch Humenné, Stropkov a Svidník.

Lekári v kraji v priebehu tohto týždňa evidovali 10.418 prípadov ARO, čo bolo o 1070 menej než počas predchádzajúceho kalendárneho týždňa.

Rovnako klesol aj počet chrípkových ochorení, ktoré diagnostikovali v 1200 prípadoch. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali u ľudí vo vekovej skupine 6-14 rokov. Podľa aktuálnej správy v okrese Vranov nad Topľou bolo realizovaných osem odberov vzoriek TH+TN na vyšetrenie vírusu chrípky.

V tomto kalendárnom týždni boli nahlásené pozitívne výsledky v jednom prípade vírus chrípky A/California/7/2009(H1N1) a jeden prípad vírusu chrípky B/Wisconsin/1/2010 .

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove informuje, že naďalej zostáva v platnosti zákaz návštev v lôžkových zdravotníckych zariadeniach v Prešovskom kraji.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.