Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Písomné maturity v Prešovskom samosprávnom kraji

Z matematiky maturuje v Prešovskom kraji takmer o 2 800 študentov menej

Písomné maturity v Prešovskom samosprávnom kraji tento týždeň absolvuje 9 317 študentov stredných škôl, o 373 menej ako v uplynulom školskom roku.

Na území kraja sa nachádza spolu 120 stredných škôl, na ktorých v dennom štúdiu študuje 39 431 žiakov. Z tohto počtu je 80 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK s celkovým počtom žiakov 30 306 v dennom štúdiu.

Maturanti dnes začali testom a slohovou prácou zo slovenského jazyka a literatúry. Z angličtiny bude zajtra maturovať 6 530 žiakov a 1 978 študentov absolvuje skúšku z nemeckého jazyka.

Maturitnú skúšku z ruštiny si vybralo 589 detí. Kým minulý rok absolvoval maturitu z francúzštiny len jediný študent v kraji, v tomu roku si francúzštinu zvolilo 29 žiakov, hoci len na úrovni B2. Vo štvrtok čakajú na žiakov testy z matematiky. V tomto predmete došlo k výraznému prepadu počtu maturujúcich žiakov. Kým minulý rok maturovalo v Prešovskom kraji z matematiky 4 112 študentov, v tomto roku test z matematiky absolvuje len 1 328 maturantov – o 2 784 menej.

Špecialitou Prešovského kraja je maturita z ukrajinského jazyka, ktorá v piatok čaká na 31 študentov Spojenej školy Tarasa Ševčenka v Prešove. Aj tu sa počet maturantov znížil z minuloročných 53 na tohtoročných 31. Táto jediná stredná škola s vyučovacím ukrajinským jazykom na Slovensku má spolu 92 žiakov.

Náhradný termín na vykonanie externej časti a písomnej formy internej časti maturít bude závisieť od počtu prihlásených žiakov a predbežne by sa mal konať v termíne 16. – 19. apríla.

Po písomných maturitách čakajú na žiakov ústne maturitné skúšky. Odporúčané obdobie na ich realizáciu je stanovené od 20. mája do 7. júna. Termín si určí každá škola individuálne.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.