Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Dopravu na niektorých úsekoch kraja komplikuje poľadovica

Na území Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sú po nočnom snežení všetky cesty zjazdné.

(ilustračné foto: TASR)
(ilustračné foto: TASR)

Informuje o tom na svojej internetovej stránke Správa a údržba ciest (SaÚC) PSK. Motoristi by však mali zvýšiť opatrnosť pri prejazde viacerých úsekov, na ktorých sa vytvorila poľadovica.

Silné sneženie evidujú cestári aktuálne v okresoch Bardejov, Snina, Medzilaborce, Svidník a Vranov nad Topľou, slabo sneží v Prešovskom a Popradskom okrese. Aktuálne teploty v kraji sa pohybujú v rozmedzí - 6 (Podspády) až 1 stupeň Celzia (Levoča).

Cesty prvej triedy sú momentálne väčšinou mokré. Vrstva kašovitého snehu do jedného až dvoch centimetrov (cm) pokrýva úseky I/77 Hutka, I/74 Humenné - Snina, I/68 Pusté Pole, I/18 Branisko a I/68 Mníšek nad Popradom. Na horských priechodoch Vernár, Podspády a Branisko, ako aj na trase I/74 Ubľa, sa nachádza snehová vrstva do dvoch cm.

Úseky druhej kategórie ciest sú momentálne prevažne mokré. Vrstvu čerstvého, ako aj kašovitého snehu do dvoch cm, eviduje SaÚC v okolí Vysokých Tatier aj na trasách II/542 Magura, II/543 Červený Kláštor, II/545 Bardejov - Raslavice, II/567 Čabalovce, II/558 Starina, II/575 Palota, II/546 Cemjata a II/576 Herľany. Cesty tretej triedy pokrýva vrstva čerstvého a utlačeného snehu od jedného do troch cm.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove upozorňuje vodičov, aby vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky zvýšili opatrnosť pri prejazde úsekov ciest v okrese Bardejov, na ktorých sa vytvára poľadovica. Došlo tam už k viacerým dopravným nehodám.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.