Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Dobrý Festival privíta ďalšiu legendu DNB

Tohto roku si pre nás organizátori pripravili vystúpenie ďalšieho velikána drum'n'bassu, bude ním Bristolský rodák Roni Size.

Roni Size

Organizátori Dobrého Festivalu nám už niekoľko sezón po sebe prinášajú to najlepšie z domácej, ale aj zahraničnej hudobnej produkcie. Okrem interpretov akustickej, či houseovej hudby sa im darí pozývať k nám zvučné mená hudobného štýlu drum'n'bass.

Ryan Owen Granville Williams alias Roni Size je známa legenda, ktorá má bezpochyby jednu z najväčších zásluh na masovom rozšírení drum'n'bassu po celom svete. Tento Bristolský rodák, syn jamajských imigrantov začínal s hudobnou produkciou už ako šestnásťročný. Williamsa najviac ovplyvnili bluesové a reggae rytmy sedemdesiatych rokov. Navštevoval house párty, kde sa učil základom hudobnej produkcie za pomoci gramofónov, mixážnych pultov, bicích automatov a samplérov.

Jedným z jeho prvých spolupracovníkov bol Kirk Thompson alias DJ Krust. Do povedomia verejnosti sa Roni Size dostal až v roku 1997 ako zakladateľ a vedúci drum and bassového kolektívu Reprazent. V tom istom roku získal cenu Mercury Prize za album New Forms. Vďaka teraz už klasike, ‘Watching Windows’, ‘Heroes’, či ‘Brown Paper Bag’ sa tento album stal pomerne rýchlo platinovým.

V roku 1999 spolu s DJ Die a Leonie Laws vydal Roni Size album pod menom Breakbeat Era. O rok neskôr sa vrátil do projektu Reprazent a vydal album In The Mode. V roku 2002 vydal Roni Size album Touching Down. Bol to jeho čisto sólový album a zároveň aj z jeho dovtedajšej tvorby najpredávanejší.

V roku 2008 Roni znova oprášil projekt Reprazent vydaním deluxe edície albumu New Forms 2 pod vydavateľstvom Universal.

Roni Size najčastejšie spolupracoval s DJ Krustom a Dynamite MC. Spolupracoval ale aj s umelcami ako Cypress Hill, Method Man, či Zack de la Rocha z Rage Against The Machine. V septembri roku 2009 vystupoval Roni Size s orchestrom BBC v spolupráci so skladateľom Williamom Goodchildom pri príležitosti znovuotvorenia Colston Hall v Bristole.

Roni Size vystúpi na tohtoročnom Dobrom Festivale v sobotu (22.6.2013) v stane Šariš dobrá piváreň, ktorý je pod produkčnou taktovkou tímu Back2love.

Ďalšími hosťami tohoto tanečného stánku bude v piatok (21.6.2013) Giom (UK), Kitten and the Hip (UK). V rámci houseovej Back2love night v tanečnom stane vystúpi Lucas Hulan (CZ) a domáci Overhaul a Gurry feat. GAPA sax...

Kvalitnú DNB druhý deň nebude zabezpečovať len velikán Roni Size (UK), či charizmatická priekopníčka tohto štýlu v Čechách IM Cyber (CZ), ale aj domáci zástupcovia DNB scény...

Dobrý Festival 2013 sa bude konať na Amfiteátri v Prešove v piatok a sobotu (21. a 22. júna. 2013).

Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal. Prešovčania si ich môžu zakúpiť aj v Mestskom Informačnom Centre na Hlavnej ulici.

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Súvisiace články
19.6.2013 Detský kútik na Dobrom festivale 11.6.2013 Na Kapušianskom hrade našlo prácu 30 nezamestnaných 11.6.2013 Britské vlajky nad Dobrým Festivalom 5.6.2013 Na Dobrom festivale v Prešove sa zídu známi rodáci 1.6.2013 Dobrý festival s Petrom Lipom, Petrom Nagyom a IMT Smile 10.5.2013 Súťaž o 2 lístky pre dvoch z Vás na Dobrý festival 17.2.2013 Dobrý festival aj s veľkorozmerným tanečným stanom 21.1.2013 Dobrý Festival rozozvučí prešovský Amfiteáter aj tento rok
Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Podajte ďalej knihu a nenechajte si ujsť letné handmade trhy
Už tento piatok 3.7.2020 môžete na Floriánovej ulici zažiť obľúbené podujatie Podaj ďalej knihu a letné handmade trhy. Deti sa môžu tešiť aj na interaktívne čítanie či kreslenie.
Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest
Priaznivci nielen jazzovej hudby sa môžu tento rok tešiť na festival, ktorý absentoval posledné dva roky v kalendári open air podujatí. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Snažíme sa navrátiť náš festival na Zelenú vodu napriek pandémii aj zlej ekonomickej atmosfére v spoločnosti. Bude to zrejme jediný jazzový letný festival na Slovensku, aj keď tentokrát v jednodňovej verzii. Veríme, že nás naši diváci neopustili a prídu nás podporiť„ konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.