Štvrtok, 09. apríl 2020
Meniny má Milena | zajtra Igor

Skupina Chiki liki tu-a rozhýbala Bratislavčanov

Prešovská skupina Chiki liki tu-a je veľmi osobitou na slovenskej hudobnej scéne. Nielen hudobným prejavom, ale aj textami piesní a humorom počas koncertov.

(foto: greatmilan)
(foto: greatmilan)

Potvrdila to aj vo štvrtok (21.3.) večer na koncerte v bratislavskom Ateliéri Babylon.

V koncertnom sete ponúkla 30 piesní, už prvá Do našeho mesta vymazala čiaru medzi pódiom a hľadiskom, čo Ľuboslav Petruška okomentoval slovami \"Vy sami páčite, s vami by som chcel chodiť\". Na rad prišli postupne songy Ci jeho, Harmonika, megahit Laska moja de si, Letáky, Zuza, Lala, Hitovka, Dôchodcovská, Na chatu, Saleziani, Tončo je pončo, hit Kristína, Malicherná záležitosť, Neni možné, Gdo ja, Mám 25, Svadba, Tlusta teta, Zbytočne, Kuca paca, Odborník, Koľ, Monte Carlo (...v šušťakoch), Ďakujem, Metalisti. Ani tento koncert v Babylone sa neobišiel bez prídavkov vo forme pesničiek Pod balkónom, Že veru, Štrbské pleso a Syn. Výborne sa zabávajúce publikum si prídavok vyžiadalo originálnym spôsobom, keď zaspievalo kúsok ľudovej piesne A od Prešova.

Pri tejto skupine napadne diváka hneď viacero otázok, ale jedna im určite dominuje – ako došli k takému názvu? „Keď sme balili kočky, tak sa tomu hovorilo, že sa na nich robí čiki-liki, na Domaši pod vodou vzniklo tu-a, tak sme to spojili a vznikol z toho aj akýsi pozdrav potápačov. A ešte to aj dobre vyzeralo napísané na plagátoch“, objasnil bývalý člen kapely Peter Šíma. S tými potápačmi to aj sedí, Martin Višňovský však vystupuje na pódiu v plaveckej čiapke a okuliaroch.

Skupinu Chiki liki tu-a založili jej členovia pred osemnástimi rokmi ešte v strednej škole a úspešne sa dopracovali až do súčasnosti. O pár dní zavŕšia svoje hudobné aktivity jubilejným tisícim koncertom, ktorý odohrajú v prešovskom PKO 27. marca, teda na tom istom pódiu, kde pred sedemnástimi rokmi odohrali prvý veľký koncert.

Tie roky zbehli veľmi rýchlo, myslím, že pri našom pohľade z pódia do hľadiska sa toho veľmi nezmenilo, pribúdajú noví ľudia, vidíme pekné dievčatá, už sme preklenuli dve generácie. Je to fajn pozerať sa na ľudí, ktorí sa tešia a zabávajú“, dodal Ľuboslav Petruška.

Sériu tridsiatich koncertov na šnúre, ktorú kapela nazvala Chiki liki tu-a Tour 2013 - 1000 koncertov, 15 krajín, 230 miest a 380.000 kilometrov, začali prvým vystúpením 4. januára vo Svidníku. Na pódiu sa pri tomto turné zišla šesťčlenná zostava - súčasná trojica Martin Višňovský (spev, basgitara), Ľuboslav Petruška (elektrická gitara), Tomáš Višňovský (bicie), zahrať na turné prišli aj bývalí členovia Marián Ivan (gitara), Peter Šima (bicie) a Tomáš Paľo (trombón). Dnes budú zabávať fanúšikov na koncerte v Trnave.

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
28.3.2013 Foto: Tisíci koncert Chiki Liki Tu-a 19.3.2013 Veľká generálka Chiki Liki Tu-A na tisíci koncert 13.3.2013 Foto: Skúška Chiki Liki Tu-a v pôvodnej zostave
Mohlo by Vás zaujímať
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Online výstava veľkotýždňových procesií ako prejav solidarity s Talianskom
Univerzitná knižnica Prešovskej univerzity v Prešove (UK PU) spustila e-výstavu fotografií prešovského fotografa Petra Sedláka z minuloročných veľkotýždňových procesií v sicílskom meste Trapani. Výstavou s názvom Svietiene5 chcú organizátori vyjadriť symbolickú podporu Taliansku, ktoré patrí medzi krajiny najviac postihnuté koronavírusom.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
3D prehliadky výstav v Šarišskej galérii v Prešove
Aj keď za zatvorenými dverami, sme tu pre Vás stále virtuálne otvorení!
OneRepublic piesňou Better Days predpovedá lepšie časy. Okrem povzbudenia novým singlom aj pomáhajú!
Svetlo sveta uzrel nový singel kapely OneRepublic. Vznikol počas dobrovoľnej karantény členov skupiny. Pieseň Better Days je plná nádeje a vyzýva ľudí k optimizmu. Časť výnosu z predaja singla poputuje fondu COVID-19 Relief Fund nadácie MusiCares na pomoc umelcom, ktorých živobytie bolo ovplyvnené pandémiou.
Paci Pac zabávajú deti prostredníctvom online koncertov
Aj jedna z najúspešnejších slovenských formácií, ktorá už niekoľko rokov zabáva a vzdeláva malé deti prostredníctvom pesničiek, si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v týchto náročných časoch. Zatvorené školy a materské škôlky v dôsledku prevencie pred šíriacim sa vírusom COVID-19 doslova „uväznili“ deti doma, a práve preto sa Paci Pac rozhodli potešiť svojich malých fanúšikov v pohodlí ich detských izieb či obývačiek.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.