Streda, 11. december 2019
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Bulharsko má záujem otvoriť v Prešove honorárny konzulát

Vo štvrtok 21. marca prijal predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Bulharskej republiky v SR Margaritu Ganevu v sprievode radkyne a riaditeľky Bulharského kultúrneho inštitútu v Bratislave Elenky Arnaudovej.

Ako povedal Juraj Latta z Oddelenia medzinárodnej spolupráce Kancelárie predsedu PSK, cieľom prijatia bolo posúdiť možnosti rozvoja vzájomných vzťahov a spolupráce medzi Bulharskou republikou a Slovenskou republikou na regionálnej úrovni a posúdenie možnosti otvorenia honorárneho konzulátu Bulharska v PSK.

Bulharská veľvyslankyňa sa zaujímala o sociálny a hospodársky rozvoj kraja a o jeho rozvojové zámery. Informovala, že kontakty regionálnych subjektov oboch krajín už existujú, úspešne sa rozvíjajú najmä v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu na báze univerzít. Jedným z príkladov je spolupráca Prešovskej univerzity, ktorá ma svojho partnera na bulharskej strane a v rámci spolupráce sa uskutočnili v týchto dňoch niektoré spoločné podujatia“, uviedol Latta.

Veľvyslankyňa konštatovala, že PSK má všetky predpoklady byť vhodným partnerom na rozvoj kontaktov a vzťahov na regionálnej úrovni, vzhľadom k jeho historickým, kultúrnym a náboženským aspektom, ale tiež možnostiam na rozvoj cestovného ruchu v prepojení na kultúrnu turistiku, letnú turistiku, kúpeľníctvo a rozvoj podnikania. Konštatovala tiež, že Bulharský kultúrny inštitút organizuje v rámci Slovenska veľké množstvo podujatí, niektoré z nich sa konajú tiež v spolupráci s kultúrnymi inštitúciami PSK. Odznela tiež ponuka sa rozvoj spolupráce v oblasti farmaceutického priemyslu a poľnohospodárstva. „Zaujímavou ponukou, so zreteľom na potrebu podpory rozvoja regionálnych kontaktov oboch krajín, je zámer bulharskej strany otvoriť na území PSK honorárny konzulát“, zdôraznil ďalej Latta.

Predseda PSK Peter konštatoval, že „otvorenie honorárneho konzulátu určite prispeje k rozvoju budúcich kontaktov, vzájomných vzťahov a prípadne spolupráce na regionálnej úrovni, ale aj subjektov na iných úrovniach v rôznych oblastiach, najmä však v oblasti podpory rozvoja malého a stredného podnikania.

Mohlo by Vás zaujímať
VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Na Mukačevskej ulici v Prešove v piatok krátko popoludní došlo k výbuchu.
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove
Vyšetrovanie naďalej prebieha.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.