Streda, 19. jún 2024
Meniny má Alfréd | zajtra Valéria

Chiki liki tu-a: Každý koncert je pre nás výzva

Slovenská hudobná skupina Chiki liki tu-a z Prešova bude mať tisíci koncert. Vystúpi 27. marca 2013 v sále PKO – Čierny orol v Prešove, teda presne na mieste, kde mala kapela aj svoj prvý koncert pred osemnástimi rokmi.

Martin Višňovský
Martin Višňovský

Zaujímavosťou bude, že na tomto koncerte sa po dlhom čase zúčastnia všetci šiesti doterajší členovia Chiki liki tu-a. Zhovárali sme sa so zakladateľom skupiny Martinom Višňovským.

Ako si spomínate na svoj prvý koncert?
Veľmi dobre, keďže sme ako jediná skupina nepili alkohol a to sme išli ako poslední. Dohodli sme sa, že pivo bude až po koncerte. Bola to sranda.

Bola príprava na tisíci koncert náročná?
Mali sme tri skúšky. Myslím, že to stačí, pretože to nechceme mať priveľmi nacvičené, chceme ľuďom priniesť niečo nové. Stále na koncerte vymyslíme niečo nové.

Máte pripravené pre fanúšikov aj nejaké prekvapenie?
No, prekvapením bude že tam budeme po dlhom čase všetci spolu, a budeme hrať aj staré pesničky.

Ako často sa stretávate celá skupina?
Teraz často, pretože máme skúšky na koncert. Aj inak sme v kontakte.

Máte nejaký nezabudnuteľný koncert?
Všetky sú nezabudnuteľné.

Je rozdiel medzi publikom, keď koncertujete na východnom a západnom Slovensku?
Tak niekedy je na západe 80-percent východniarov, čiže rozdiel nie je veľký.

Hrali ste už v pätnástich krajinách, kam by ste ešte chceli ísť?
Každý koncert je pre nás výzva, chceme ísť všade. Plánujeme napríklad Bielorusko, tam sa určite chceme ísť pozrieť.

Čo si myslíte o slovenskej hudobnej scéne?
Rozvíja sa to, je to pestré (úsmev). Vraciame sa o dvadsať rokov späť, kde každý spieva len o láske a mieri.

Myslíte si, že je ľahšie sa presadiť ako jednotlivec alebo ako skupina?
Ťažká otázka, ale myslím si, že v skupine je väčšia sranda. Jednotlivec to asi prežíva ťažšie.

Máte za sebou osemnásť rokov hrania, štyri albumy, tisíci koncert... Čo by ste odkázali začínajúcim kapelám?
Na toto neviem odpovedať, pretože ani my sme nevedeli čo máme robiť. Je to na každom ako sa bude snažiť.

Súvisiace články
28.3.2013 Foto: Tisíci koncert Chiki Liki Tu-a
Mohlo by Vás zaujímať
Multižánrový festival HELFEST 2024 zverejnil kompletný Lineup. Oslava 25. narodenín kapely Heľenine Oči bude jedna veľká žúrka!
Pri príležitosti výročia vzniku kapely Heľenine Oči, veselá partička vymyslela a vdýchla život hudobnému festivalu HELFEST. Skúšobný, pilotný ročník, chalani minulý rok zvládli na výbornú, tento rok, o čosi skúsenejší, nastavili latku ešte vyššie. V prešovskej Delni sa 31.8.2024 predstaví takmer 40 interpretov z rôznych kútov Európy. Návštevníkov zaujme i sprievodný program, či oddychové a Fun zóny.
Prešov po prvý raz zažije vlastné autokino. Bude jediné na východnom Slovensku.
(PREŠOV, 27. máj 2024) Počas letných mesiacov do metropoly Šariša zavíta originálne Autokino Prešov s najväčším nafukovacím plátnom na Slovensku. Premietať sa bude na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove, každú stredu od začiatku júna až do konca augusta 2024. Návštevníci sa môžu tešiť najmä na obľúbené slovenské a české filmové novinky.
Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény. Dobrý festival začína už o mesiac!
Ďalší ročník najväčšieho festivalu na východom Slovensku sa koná už o mesiac a v priebehu troch dní premení prírodné kúpalisko Delňa na svet plný hudby, farieb a umeleckých zážitkov. Organizátori zverejnili kompletný program jednotlivých pódií a oznámili viaceré novinky. Príde legendárny a cenami ovenčený DJ Roger Sanchez, reggae speváčka s unikátnym hlasom Sara Lugo, gruzínsky zázrak Trio Mandili, z UK dorazí Chop Suey, z Rakúska talentované DnB hviezdy Camo&Krooked a nemôžu chýbať domáci IMT SMILE, ktorí si pre rodné mesto nachystali špeciálnu show.
Dobrý festival štartuje už v piatok! Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Už 14.6.2024 od 14:00 hod. sa otvoria brány prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa bude konať 14. ročník, tentokrát trojdňového, DOBRÉHO FESTIVALU. Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Prešovský Amfiteáter privíta Letné kino Pocity
Prešov, 28. mája 2024 – Kultúrne leto v Prešove dostane nový rozmer s príchodom Letného kina Pocity, ktoré sa tento rok uskutoční v kultovom prostredí prešovského amfiteátra. Podujatie sľubuje nezabudnuteľné večery pod holým nebom, plné filmových zážitkov pre všetkých milovníkov kinematografie.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK