Štvrtok, 12. december 2019
Meniny má Otília | zajtra Lucia

Na území Prešovského kraja sú po nočnom snežení zjazdné všetky cesty

Čerstvý sneh pokrýva momentálne viacero úsekov ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

(ilustračné foto: TASR)
(ilustračné foto: TASR)

Na niektorých z nich sa vytvárajú snehové jazyky.

Ako TASR informoval Tomáš Lažo z odboru prevádzky Správy a údržby ciest (SaÚC) PSK, všetky úseky prvej, druhej, ako aj tretej kategórie v kraji sú momentálne zjazdné.

Cesty I. triedy sú prevažne mokré, vrstvu kašovitého snehu do jedného až dvoch centimetrov (cm) evidujú cestári na horských priechodoch Podspády, Vernár a Branisko.

Aj cesty II. triedy sú v týchto hodinách väčšinou mokré. Vrstva kašovitého a utlačeného snehu do dvoch cm sa nachádza napríklad na úsekoch II/545 Becherov, II/558 Starina, II/542 Magura, II/543 Červený Kláštor, ako i na niektorých cestách v oblasti Vysokých Tatier.

Na úsekoch III. triedy môže motoristov čakať utlačená vrstva snehu od jedného do troch cm.

Podľa informácií SaÚC momentálne sneží na celom území Prešovského kraja okrem Svidníka. V okolí Popradu sa pod vplyvom sneženia a vetra na cestách vytvárajú snehové jazyky. Teploty na území PSK aktuálne dosahujú hodnoty od mínus 11 (Podspády) do mínus dvoch stupňov Celzia.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.