Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Počas Veľkej noci sa stretnú turisti už tradične aj na Šimonke

Milovníci prírody brázdia turistické chodníky vo viacerých slovenských regiónoch aj počas týchto sviatočných dní.

...na vrchole Šimonky
...na vrchole Šimonky

Na Veľkonočný pondelok sa chystajú niektorí vystúpiť aj na vrchol Šimonky, ktorá sa nachádza v Slanských vrchoch na východe Slovenska.

Do tradičného Veľkonočného výstupu na Šimonku, ktorá je s nadmorskou výškou 1092 metrov najvyšším bodom Slanských vrchov, sa chystajú už tradične zapojiť členovia viacerých pobočiek Klubu slovenských turistov z Košického ako aj Prešovského kraja. Spomínané turistické podujatie má už takmer 30-ročnú tradíciu.

Pôvodne sa uvažovalo o troch rôznych trasách, predpokladám však, že vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky sa v pondelok po niektorých nepôjde“, informoval TASR Zdenek Šteliar z Prvého michalovského Klubu slovenských turistov. Dodal že niekoľkohodinová turistika na Šimonku bude na vranovskej strane pohoria začínať v Hermanovciach nad Topľou, alebo Petrovciach.

Je to jedno z najmasovejších turistických podujatí v našom regióne počas Veľkej noci. Ak je dobré počasie, zúčastňujú sa ho až stovky ľudí“, ozrejmil Šteliar.

Turisti sa teda tešia na tradičné veľkonočné stretnutie, prechádzky prírodou, ale aj panoramatické výhľady, ktoré ponúka spomínaná dominanta Slanských hôr. Zo Šimonky sa dá totiž v prípade priaznivého počasia dovidieť nielen na okolité pohoria Zemplína či Šariša, ale aj na oveľa vzdialenejšie Vysoké Tatry.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania idú prezentovať tradičné slovenské jedlá na kuchársku olympiádu
18. februára budú kuchári z Prešova predvádzať svoje umenie na kuchárskej olympiáde v Stuttgarde. Súťažiť budú v kategórii Community catering Teams. Súperiť budú s kuchármi z Taiwanu, Malaysie, Švédska, Chorvátska, Ameriky či Švajčiarska.
Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu
Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.
Peter Cmorik šokuje fanúšikov i blízkych! Havária na motokárach!
O tom, že život človeka dokáže zmeniť jediná sekunda, sa presvedčili už mnohí. Najnovšie sa do kategórie ľudí, možno až s fatálnymi skúsenosťami tohto druhu, zaradil i slovenský spevák Peter Cmorik, pre ktorého sa stala takmer osudnou jazda na motokárach. I keď, našťastie, „iba“ vo videoklipe k najnovšej skladbe Dnes to príde.
Študenti Pedagogickej fakulty pomáhali športovcom s intelektuálnym znevýhodnením
Vyše 30 dobrovoľníkov z Pedagogickej fakulty (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pomáhalo občianskemu združeniu Špeciálne olympiády Slovensko pri organizácii Zimných národných hier. Tých sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.
Slanská bude zelenou oddychovou zónou
Mesto Prešov chystá verejné obstarávanie pre projekt revitalizácie verejného priestranstva na Slanskej ulici v mestskej časti Nižná Šebastová. Pribudne zeleň, lavičky i nové osvetlenie.
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
V Krajskom múzeu v Prešove predstavia víťazov jubilejnej fotosúťaže
V Rákociho paláci vystavia víťazné diela fotosúťaže Náš príbeh. Slávnostná vernisáž sa uskutoční v utorok 11. februára v rámci kampane Národný týždeň manželstva. Na Slovensku sa organizuje jubilejný desiatykrát.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.