Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Počas Veľkej noci sa stretnú turisti už tradične aj na Šimonke

Milovníci prírody brázdia turistické chodníky vo viacerých slovenských regiónoch aj počas týchto sviatočných dní.

...na vrchole Šimonky
...na vrchole Šimonky

Na Veľkonočný pondelok sa chystajú niektorí vystúpiť aj na vrchol Šimonky, ktorá sa nachádza v Slanských vrchoch na východe Slovenska.

Do tradičného Veľkonočného výstupu na Šimonku, ktorá je s nadmorskou výškou 1092 metrov najvyšším bodom Slanských vrchov, sa chystajú už tradične zapojiť členovia viacerých pobočiek Klubu slovenských turistov z Košického ako aj Prešovského kraja. Spomínané turistické podujatie má už takmer 30-ročnú tradíciu.

Pôvodne sa uvažovalo o troch rôznych trasách, predpokladám však, že vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky sa v pondelok po niektorých nepôjde“, informoval TASR Zdenek Šteliar z Prvého michalovského Klubu slovenských turistov. Dodal že niekoľkohodinová turistika na Šimonku bude na vranovskej strane pohoria začínať v Hermanovciach nad Topľou, alebo Petrovciach.

Je to jedno z najmasovejších turistických podujatí v našom regióne počas Veľkej noci. Ak je dobré počasie, zúčastňujú sa ho až stovky ľudí“, ozrejmil Šteliar.

Turisti sa teda tešia na tradičné veľkonočné stretnutie, prechádzky prírodou, ale aj panoramatické výhľady, ktoré ponúka spomínaná dominanta Slanských hôr. Zo Šimonky sa dá totiž v prípade priaznivého počasia dovidieť nielen na okolité pohoria Zemplína či Šariša, ale aj na oveľa vzdialenejšie Vysoké Tatry.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Godzone tour sa tento rok uskutoční aj v Prešove
Projekt Godzone v novembri organizuje už 11. ročník evanjelizačného koncertného turné. Navštívi postupne päť slovenských miest. Prvým mestom v poradí bude práve Prešov, kde zavíta v pondelok 18.11.2019.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
V  rusínskom DAD kladú v hre Známy neznámy otázky o podstate človečenstva
Otázky spojené s doterajšou históriou ľudstva nastoľuje inscenácia Známy neznámy, ktorej premiéru na piatok 18. októbra chystá umelecký kolektív Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Na dnešnej tlačovej besede hosťujúci režisér predstavenia Anton Korenči konštatoval, že inscenácia prináša len otázky, odpovede sú na divákovi. „Nechajme ich na neho, “ povedal.
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.