Sobota, 19. október 2019
Meniny má Kristián | zajtra Vendelín

FNsP dostala od nadácie 10.000 eur na zakúpenie inkubátora

Novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove získalo v týchto dňoch nový inkubátor.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková dnes informovala, že 10.000 eur na toto špeciálne vybavenie venovala oddeleniu ČSOB nadácia.

"Ide o kvalitný inkubátor, ktorého veľkou výhodou je prístup z viacerých strán. Je vhodný na vykonávanie invazívnych zákrokov a môže slúžiť aj ako výhrevné lôžko. Vážime si všetky aktivity, ktoré smerujú k podpore tých najmenších a najzraniteľnejších", uviedla primárka Perinatologického centra Iveta Reváková.

Vysvetlila, že nové zariadenie je určené novorodencom s extrémne nízkou pôrodnou hmotnosťou a novorodencov v kritickom stave. Jeho ďalšou výhodou je nastavenie výšky a polohy lôžka. Zariadenie disponuje aj priestorom pre uloženie röntgenovej kazety.

Hovorkyňa pripomenula, že peniaze nadácia získala vďaka akcii Okruh zdravia, ktorý sa v Prešove konal v septembri minulého roka v Jazdeckom areáli. Zapojilo sa do neho 842 účastníkov, tí spolu odbehli 8500 kôl. Beh pre dobrú vec podporili aj zamestnanci nemocnice: lekári, sestry, technickí a administratívni pracovníci.

Podľa riaditeľa nemocnice Radoslava Čuhu sa v prešovskej FNsP narodí v priemere 3000 detí ročne. Deťom, ktoré sa narodia predčasne a majú vážnejšie zdravotné komplikácie, môže takýto inkubátor výrazným spôsobom pomôcť.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.