Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

FNsP dostala od nadácie 10.000 eur na zakúpenie inkubátora

Novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove získalo v týchto dňoch nový inkubátor.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková dnes informovala, že 10.000 eur na toto špeciálne vybavenie venovala oddeleniu ČSOB nadácia.

"Ide o kvalitný inkubátor, ktorého veľkou výhodou je prístup z viacerých strán. Je vhodný na vykonávanie invazívnych zákrokov a môže slúžiť aj ako výhrevné lôžko. Vážime si všetky aktivity, ktoré smerujú k podpore tých najmenších a najzraniteľnejších", uviedla primárka Perinatologického centra Iveta Reváková.

Vysvetlila, že nové zariadenie je určené novorodencom s extrémne nízkou pôrodnou hmotnosťou a novorodencov v kritickom stave. Jeho ďalšou výhodou je nastavenie výšky a polohy lôžka. Zariadenie disponuje aj priestorom pre uloženie röntgenovej kazety.

Hovorkyňa pripomenula, že peniaze nadácia získala vďaka akcii Okruh zdravia, ktorý sa v Prešove konal v septembri minulého roka v Jazdeckom areáli. Zapojilo sa do neho 842 účastníkov, tí spolu odbehli 8500 kôl. Beh pre dobrú vec podporili aj zamestnanci nemocnice: lekári, sestry, technickí a administratívni pracovníci.

Podľa riaditeľa nemocnice Radoslava Čuhu sa v prešovskej FNsP narodí v priemere 3000 detí ročne. Deťom, ktoré sa narodia predčasne a majú vážnejšie zdravotné komplikácie, môže takýto inkubátor výrazným spôsobom pomôcť.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.