Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Na území Prešovského kraja klesajú počty chorých na chrípku

Na území Prešovského samosprávneho kraja (PSK) došlo počas tohto týždňa k poklesu akútnych respiračných a chrípke podobných ochorení.

Informoval o tom na svojej internetovej stránke Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.

V priebehu 14. kalendárneho týždňa nahlásili lekári epidemiológom v kraji 7576 prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO), čo predstavovalo 1589,2 chorých na 100.000 obyvateľov. V predchádzajúcom týždni sa zaznamenalo na území kraja až 9116 prípadov ochorení na ARO.

Z celkového počtu tohtotýždňových ochorení na ARO išlo v 831 prípadoch o chrípke podobné ochorenia (CHPO). V predchádzajúcom týždni ich bolo 1178, takže pokles chorobnosti je evidentný aj v rámci CHPO na území Prešovského kraja.

V 14. kalendárnom týždni sa pre zvýšenú chorobnosť ARO nevyučovalo v štyroch materských a piatich základných školách v kraji. Išlo konkrétne o školské zariadenie v okresoch Bardejov, Humenné, Stará Ľubovňa a Vranov nad Topľou.

Pre rozšírené chrípkové ochorenia zostáva naďalej v platnosti zákaz návštev lôžkových zdravotníckych zariadení v okrese Stará Ľubovňa.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.