Utorok, 22. október 2019
Meniny má Sergej | zajtra Alojzia

V areáli fakultnej nemocnice dnes otvorili nový internistický pavilón

V areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A Reimana v Prešove dnes slávnostne otvorili nový internistický pavilón, ktorý je situovaný vedľa chirurgického monobloku. Celkové náklady na výstavbu moderného sedem podlažného účelového objektu v rátane príslušnej infraštruktúry dosiahli viac ako 30,79 milióna eur.

(foto: greatmilan)
(foto: greatmilan)

Nemocnica mohla tento náročný projekt realizovať vďaka nenávratným finančným prostriedkom vo výške 26,29 milióna eur, ktoré získala z operačného programu zameraného na modernizáciu zdravotníckeho systému nemocníc. Žiadosť bola schválená v koncom júna 2010, samotná výstavba sa začala v máji 2011 a stavba bola skolaudovaná koncom februára tohto roka.

Na slávnostnom otvorení internistického pavilónu sa dnes zúčastnil predseda vlády SR Róbert Fico, predseda NR SR Pavol Paška, zástupcovia rezortu zdravotníctva, Prešovského samosprávneho kraja a ďalší hostia.

„V rekordne krátkom čase vznikol moderný pavilón nie len pokiaľ ide o stavebnú časť, ale aj časť technologickú. Je to pre mňa dôkaz, že sme schopní veľmi efektívne míňať európske fondy na infraštruktúru zdravotníctva a je škoda, že do tohto programu nebolo alokovaných v rokoch 2007-2013 viac peňazí“, povedal predseda vlády Fico.

Doplnil, že EÚ tlačí Slovensko do rôznych projektov rekvalifikácií alebo iných tréningov ľudí, krajina však podľa neho, potrebuje peniaze na zdravotnícku, školskú a dopravnú infraštruktúru.

„Urobíme všetko preto, aby sme presvedčili Európsku komisiu pri podpisovaní partnerskej dohody, že stojí za to vyčleniť z fondov peniaze na výstavbu nových zdravotníckych zariadení všade tam, kde to ľudia potrebujú“, konštatoval premiér.

Riaditeľ FNsP Radoslav Čuha vysvetlil, že internistický pavilón je spojený s chirurgickým monoblokom, čo veľkou výhodou v prípade presunu pacientov, predovšetkým v akútnych stavoch a rovnako aj zdravotníckeho personálu.

„Je tu 195 lôžok, troch odborov neurológia, interné a kardiológia samozrejme aj s kompletným diagnostickým zázemím. Sťahovať sa budeme v priebehu mája a júna, začneme interným oddelením“, spresnil riaditeľ.

V novej budove sa nachádza 80 izieb, ktoré sú vybavené klimatizáciou, vlastnými sociálnymi zariadeniami a sprchou. Okrem toho tu sídlia ambulancie a kompletné nemocničné zázemie

Budú tu sústredené príbuzné akútne nechirurgické medicínske odbory. Na prízemí sa nachádzajú interné, neurologické a kardiologické ambulancie, ako aj ambulancia internistického urgentného príjmu, vrátane RTG a USG pracovísk. Na ďalších poschodiach sa nachádzajú Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny, koronárna, metabolická a arytmologická jednotka intenzívnej starostlivosti.

Na oddeleniach budú využívať moderné prístrojové vybavenie RTG, systém digitálnej telemetrie, ultrazvukové a diagnostické prístroje, lôžkové monitory, elektricky polohovateľné lôžka, infúzne pumpy, defibrilátory a ďalšie.

FNsP J. A. Reimana Prešov je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti s dominantným postavením v rámci Prešovského kraja. V niektorých odboroch poskytuje starostlivosť pre spádovú oblasť okresov Prešov a Sabinov, kde žije približne 230 000 obyvateľov. Čo sa týka ďalších špecializovaných odborov je to spádová oblasť kraja s viac ako 800.000 obyvateľmi.

Nemocnica má v súčasnosti 40 oddelení, 104 ambulancií, disponuje 1248 lôžkami a pracuje v nej 2029 zamestnancov, z čoho je viac ako 300 lekárov.

Súvisiace články
30.4.2013 Foto: Slávnostné otvorenie Kardiologického monobloku v Prešove 29.5.2011 FOTO: Výstavba internistického monobloku FNsP v Prešove 11.4.2011 Fakultná nemocnica začala s výstavbou internistického monobloku
Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.