Utorok, 29. september 2020
Meniny má Michal, Michaela | zajtra Jarolím

Futbal: 1. FC Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:1 v 33. kole CL, Prešov vypadol

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov opúšťajú najvyššiu slovenskú súťaž. O ich zostupe do II. ligy definitívne rozhodla prehra 0:1 so Spartakom Trnava v záverečnom 33. kole Corgoň ligy.

1. FC Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 27. Vlasko (11m). Rozhodoval: Vad (Maď.), ŽK: Lipták, Gergel - Mikovič, Schranz, Grabež, ČK: Kolbas - Karhan, 4500 divákov

Zostavy a striedania:
1. FC Tatran Prešov: Diviš - Bartek, Jacko (46. Jakovlev), Petráš, Kolbas - Lipták (80. Bernardo) - Papaj, Gergel, Krob (69. Poliaček) - Novák, Marcin
Spartak Trnava: Rusov - Janečka, Banovič, Karhan, Klabník, Grabež - Kaščák - Schranz (74. Pavelka), Vlasko (79. Sabo), Vyskočil - Mikovič (89. Deket)

V Prešove začali aktívnejšie hostia, no pozorná defenzíva domácich dokázala odvrátiť ich rodiace sa šance. Prvá strela na Divišovu bránu prišla v 10. minúte, s Janečkovou strelou si však bez problémov poradil. Prešovčania pohrozili po krížnej strele Nováka v 17. minúte, ale lopta z jeho kopačky napokon putovala mimo priestor hosťujúcej brány. V 26. minúte Kolbas nedovolene stiahol v šestnástke Schranza a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Kolbas navyše uvidel červenú kartu. Loptu na biely bod si postavil Vlasko a otvoril skóre duelu - 0:1. "Zelenobieli" mohli vyrovnať po ďalekonosnej strele Gergela, ktorý natiahol trnavského gólmana. Ten sa vyznamenal aj pri priamom kope Nováka o päť minút neskôr, keď vytlačil loptu na brvno. Trnavčania pohrozili v 41. minúte, no Vyskočil z pravej strany nechal vyniknúť Diviša.
Domáci hráči mohli vyrovnať v 48. minúte, ale Liptákova hlavička mierila nad Rusovovu bránu. O päť minút neskôr stiahol prenikajúceho Nováka trnavský kapitán Karhan a hlavný arbiter siahol po druhý raz po červenej karte. Z následného priameho kopu Krob poriadne natiahol brankára hostí. Tatran ožil jeho hráči sa tlačili do zakončenia, Krob a po ňom Novák však netrafili bránu hostí. Hra sa postupne vyrovnala, obidve družstvá pozorne bránili a hrozili po rýchlych kontrách. S črtajúcimi šancami si obidve mužstvá dokázali poradiť. V 81. minúte preveril pozornosť trnavského gólmana Poliaček, stav sa však nezmenil. V závere sa Prešovčania tlačili smerom dopredu, v nadstavenom čase mohol vyrovnať hlavou Gergel, Rusov si dal pozor. Trnavčania si najtesnejšie víťazstvo aj so šťastím postrážili a mohli sa tešiť z účasti v najvyššej slovenskej súťaži aj v budúcej sezóne.

Hlasy trénerov:
Jozef Bubenko, tréner Prešova: "O zápase a vypadajúcom rozhodla penalta. Nie je to prvý raz, čo sa proti Prešovu pískala penalta, i to, že nám vylúčili hráča. Nie je to po prvý raz, čo Trnava hrala presilovku o jedného hráča. Taký je futbalový život. Boli sme zlí prvých dvadsať minút, potom to bolo rozhárané a gól, ktorý sme potrebovali streliť, sme nestrelili. Žiaľbohu sme zostali na poslednom mieste."
Vladimír Ekhardt, tréner Trnavy: "V prvom rade by som chcel poďakovať môjmu mužstvu, že dnes zvládlo tento náročný zápas. Všetci nás odpisovali, posielali nám truhly. Veril som v toto družstvo a že nemôžeme byť najhorší. Mali sme obrovskú smolu v predchádzajúcich zápasoch a porážali sme sa vlastnými gólmi. Boli sme predovšetkým lepší v prvom polčase a v druhom ho doviedli do víťazného konca."

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbal z mapy športov v meste zatiaľ nevymizne!
Za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ SR (COVID- 19), začala v novodobej ére písať svoju ôsmu kapitolu mužská 3b Prešovská Hokejbalová liga, ktorá sa aj v tomto súťažnom ročníku môže neoficiálne nazvať Východoslovenskou. Štartujú v nej totiž mužstvá od Trebišova, cez Košice, domáci Prešov, až po Bardejov. Žiaľ po minulej sezóne sa počet účastníkov znížil na sedem, keď mužstvo HMHK bauska Vranov nad Topľou postúpili do najvyššej hokejbalovej súťaže na Slovensku (SHbE) a naopak, druhé mužstvo z neďalekých Košíc WARRIORS rieši interné problémy. Žiaľ, ani sľubovaný príchod mužstiev z Popradu a Humenného sa nepodarilo zrealizovať, hlavne po logistickej stránke. Obhajcom majstrovského titulu je mužstvo HBK SENATORS Trebišov.
Ako prežil korona situáciu najväčší karate klub na Slovenku - Junior Prešov?
Ohľadom situácie v najväčšom karate klube v dobe obmedzení spojených s korona vírusom, sme sa porozprávali s trénerom karate klubu Junior Prešov, Ľubom Čiernikom.
EuroVelo 11 – Cyklotrasa pre všetkých
Výstavba medzinárodnej cyklotrasy EuroVelo 11, ktorá vedie naprieč celým Prešovským krajom každoročne napreduje. Aj v tomto roku pribudli nové úseky v katastri obcí Veľký Šariš a Pečovská Nová Ves. Do roka by mali byť touto trasou prepojené aj tri mestá v Prešovskom kraji. Po dokončení úseku v Šarišských Michaľanoch sa cyklisti dostanú po cykloželeznici z Prešova cez Veľký Šariš až do Sabinova.
Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti
Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.
3b CUP Prešov 2020 korisťou HBC ASSASSINS Prešov
Za dodržania prísnych bezpečnostných nariadení ÚVZ SR, sa počas uplynulého víkendu konal už 6.ročník obľúbeného hokejbalového turnaja 3b CUP Prešov 2020, ktorý je vlastne predprípravou pred novým súťažným ročníkom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy, ktorá po svojom obnovenom zrode odštartuje už 13.septembra 2020, svojou v poradí ôsmou sezónou.
Tatran Prešov získal Slovenský pohár
Hádzanári Tatrana Prešov sa stali držiteľmi Slovenského pohára pre ročník 2019/20. Vo finálovom stretnutí turnaja Final 4 v Bardejove zvíťazili vysoko 29:12 (14:5) nad Považskou Bystricou, ktorej tak oplatili minuloročné víťazstvo zo vzájomného zápasu po kontroverznom sedmičkovom rozstrele.