Sobota, 01. október 2022
Meniny má Arnold | zajtra Levoslav

Hospodárenie SAD Prešov

Sumu 8,4 milióna Sk vynaložil štátny podnik Slovenská autobusová doprava (SAD) Prešov za prvých sedem mesiacov t. r. na krytie nákladov na stavebné akcie, na obnovu vozového parku a na nákup novej dopravnej techniky. Dovedna má na tento účel v tomto roku vyčlenených 11,996 milióna Sk.

Riaditeľ podniku Vladimír Hajdu dnes na stretnutí s novinármi 18. augusta k tomu dodal, že zatiaľ nekúpili ani jeden z objednaných 10 kusov malokapacitných autobusov zn. Mercedes, ktoré prestavujú pre potreby podnikov SAD v SR v Slovenských automobilových opravovniach Lučenec. Naposledy vo štvrtok 17. augusta boli zástupcovia SAD, š. p., Prešov v Lučenci a po tretíkrát odmietli vozidlá prevziať. Podľa V. Hajdu ich najvážnejšie výhrady sú technicky zdôvodniteľné chyby, ktoré sa týkajú najmä tesnosti vstupných a výstupných dverí. To je však už výsledok prestavby v lučeneckej firme, a nie záležitosť dodávky základného modelu zn. Mercedes Vario. Ďalšia prebierka sa má uskutočniť o týždeň. V. Hajdu zdôraznil, že nemajú záujem odďaľovať preberanie vozidiel, pretože nové autobusy majú nízku spotrebu pohonných hmôt, a teda sú z ekonomického hľadiska prínosom.

Prešovský podnik SAD má dovedna 239 autobusov, ktorých priemerný vek je 11 rokov, všetky sú prevádzkyschopné. Za rok urobia na 25 z nich generálne opravy. Keďže sa však podnik podieľa 41 percentami na úhrade nových vozidiel z ceny za kus 2,3 milióna Sk (bez DPH), chce dostať najvyššiu kvalitu. Tieto autobusy uplatnia len v prímestskej doprave, najnovší model veľkého autobusu zn. Karosa 936 kúpili za dobrých úverových podmienok na zahraničnú pravidelnú linku Prešov - Praha a Prešov - Londýn a pre potreby nepravidelnej dopravy.

Na svoje investičné potreby SAD, š. p., Prešov nepoužíva ani korunu z tržieb. Má iné zdroje na ich krytie. Tohto roku očakáva príjem 6 miliónov Sk z prenájmov priestorov, 1 milión Sk z predaja motorovej nafty, 1,4 milióna Sk z predaja pozemku pod čerpacou stanicou OMV v Prešove a 2 milióny Sk z nepravidelnej autobusovej dopravy.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK