Streda, 01. apríl 2020
Meniny má Hugo | zajtra Zita

Komajota ukázala na koncerte DrinkIn novú formu

Prešovské hudobné skupiny, ktoré predstavujú novú vlnu, sa stretli 1. júna na festivale, ktorý dostal názov Drink In. To, že prešovská hudobná scéna žije a ďalej sa rozvíja, potvrdili skupiny Superamigo, Fúzy Múzy, Rigid Frigid aj Binery.

Komajota - DrinkIn Fest 2013

Na DrinkIn Feste ich doplnili skúsení hudobníci zo skupiny Raindown a hlavne Komajoty.

"Vystúpili kapely, ktoré majú svoju cestu pred sebou a hrali tu dnes, lebo sa nám páčia. Nedá sa povedať, ktorá z nich bola najlepšia, pretože hrajú svoju muziku a vytvárajú si svoje publikum", povedal pre TASR Martin Husovský.

Domáca Komajota odohrala koncert, ktorý ukázal jej aktuálny vývoj. Skupina koketuje s elektronikou, perkusívnymi prvkami a akustikou. Koncert Komajoty bol vrcholom podujatia a líder kapely Martin Husovský ukázal, že ich pesničky sú tiež pesničkárske. Prvýkrát sa postavil na pódium s gitarou ako folkový muzikant, zožal aplauz pri pesničke Mesto v nás a ukázal, že Komajota má čo ponúknuť širokej fanúšikovskej základni.

Kapela dala o sebe vedieť po dlhšej dobe intímnou pesničkou Dve Muchy, má nový koncertný program a oslovuje nových fanúšikov. Podľa slov lídra pracujú na štvrtom albume, ktorým chcú opäť odloviť širokú základňu svojich fanúšikov.

Skupina Komajota vznikla na jar v roku 2005, slovo komajota je výraz z fonetiky a fonológie slovenčiny pre mäkké "i". V júli 2006 sa zúčastnili na súťaži US Steel Talent Night, kde skončili na druhom mieste. V marci 2007 vyšiel ich debutový album Časopriestor, z ktorého sú hity Ráno v novinách, Ukradnutý, Anjel a Žolík. V ankete Slávik 2007 získali ocenenie ako Objav roka. V októbri 2008 vydali druhý album Bludisko. V decembri 2008 hrali spolu so skupinami Gladiator a Alone na spoločnom turné, v marci 2009 odohrali prvú samostatnú koncertnú šnúru. V novembri 2010 vydali tretí album Kolobeh.

Foto: Paly "Clancy" Dráb

Súvisiace články
3.6.2013 Foto: DrinkIn Fest 2013 30.5.2013 Komajota na Drink In Feste predstaví nový koncertný program 10.5.2013 Prešovskí hudobníci pozývajú na DrinkIn Fest 7.3.2013 Binery vás v DrinkIne vtiahne do sveta fascinujúcich zvukov
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove bude scénické čítanie Vagína Monológy
Keď sa ženy dostanú na pódium, dejú sa neuveriteľné veci, pretože ich témy a záležitosti, sú vyjadrené, vypočuté a konfrontované, aby ich všetci bez rozdielu videli a počuli.
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
Paci Pac zabávajú deti prostredníctvom online koncertov
Aj jedna z najúspešnejších slovenských formácií, ktorá už niekoľko rokov zabáva a vzdeláva malé deti prostredníctvom pesničiek, si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v týchto náročných časoch. Zatvorené školy a materské škôlky v dôsledku prevencie pred šíriacim sa vírusom COVID-19 doslova „uväznili“ deti doma, a práve preto sa Paci Pac rozhodli potešiť svojich malých fanúšikov v pohodlí ich detských izieb či obývačiek.
OneRepublic piesňou Better Days predpovedá lepšie časy. Okrem povzbudenia novým singlom aj pomáhajú!
Svetlo sveta uzrel nový singel kapely OneRepublic. Vznikol počas dobrovoľnej karantény členov skupiny. Pieseň Better Days je plná nádeje a vyzýva ľudí k optimizmu. Časť výnosu z predaja singla poputuje fondu COVID-19 Relief Fund nadácie MusiCares na pomoc umelcom, ktorých živobytie bolo ovplyvnené pandémiou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.