Streda, 19. jún 2024
Meniny má Alfréd | zajtra Valéria

Dvojdňové Majstrovstvá SR kadetov v biliarde

Prvý titul slovenského šampióna získal na Medzinárodný deň detí osemročný hráč Biliardového klubu Horses Prešov Kristián Mrva.

"Kiko" má s pool-biliardom, napriek nízkemu veku, bohaté skúsenosti. Hráva aj ligové zápasy s dospelými za "béčko" Horses. Napriek tomu vo finále nebol favoritom.

V rozhodujúcom zápase sa stretol s bronzovým medailistom z juniorského šampionátu Danielom Langom z Liptovského Hrádku. Dramatický súboj začal lepšie Lang, ktorý viedol 2:0, no Mrvovi sa podarilo naňho dotiahnuť. Zápas bol až do úplného konca vyrovnaný, domáci reprezentant napokon zvíťazil 4:3.

O bronzové medaily sa podelili Martin Oriňák a Tomáš Kmeť. V dievčenskej podkategórii zvíťazila Klára Maslíková nad domácou Karin Čmilanskou. Šampionát potvrdil rastúci záujem o tento šport. Spokojnosť netajil ani Samuel Koniar, predseda Slovenského biliardového zväzu, ktorý ocenil organizáciu záverečného turnaja, ktorého sa zúčastnili najlepší mladí biliardisti z celého Slovenska.

Hralo sa v klubovniach PKO Prešov a Horses v skupinách, počnúc štvrťfinále začali vyraďovacie boje. Semifinálové zápasy, ako aj samotné finále, vysielala v priamom internetovom prenose prešovská TV 7. Majstrovstvá SR kadetov v hre č. 8 otvoril symbolickým strkom prešovský poslanec Miroslav Benko, podporil ich aj Slovenský syndikát novinárov. Najmladší hráči sa potešili aj z reportáže odvysielanej v televízii Markíza.

Z klubov boli najúspešnejší domáci, ktorí získali dva poháre (zlato, bronz), piate miesto či finálovú účasť u dievčat.

Mohlo by Vás zaujímať
Tatran Prešov získal 18. majstrovský titul
Hádzanári Tatrana Prešov zvládli rozhodujúci piaty súboj o majstrovský titul, keď na domácej palubovke vyhrali nad tímom MŠK Považská Bystrica po výsledku 22:16 (13:6) a po roku vrátili majstrovský titul späť do Prešova. Zelenobieli oslavujú celkovo 18. titul v ére samostatnosti, celkovo s tromi federálnymi majú ako najúspešnejší klub na Slovensku na konte už 21 majstrovských titulov.
**Domáci klub Panter Prešov usporiadal majstrovstvá Slovenska v kickboxe 2024**
Dňa 1. júna 2024 sa v Prešove uskutočnili majstrovstvá Slovenska v kickboxe, ktoré organizoval domáci klub Panter Prešov. Toto podujatie prilákalo 279 súťažiacich z 32 klubov, ktorí sa zúčastnili na 505 štartoch.
Mierový beh mal svoju zastávku aj v Prešove
Bežci Mierového behu bežali aj cez Prešov so zastávkou v Zariadení pre seniorov Náruč. Seniorom aj žiakom neďalekej Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša predstavili hlavnú myšlienku tohto behu.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK