Štvrtok, 02. júl 2020
Meniny má Berta | zajtra Miloslav

Dobrý festival už klope na dvere

Dobrý festival sa bude konať opäť na Amfiteátri v Prešove. Tento rok bude silno orientovaný na prešovskú scénu, vystúpi tu Peter Nagy, Peter Lipa či IMT Smile. Ťahákom podujatia bude anglická kapela Freak Power.

V piatok a sobotu, 21. a 22.júna bude v Prešove veselo. Opäť sa bude konať obľúbený festival, plný kvalitnej muziky. "Dobrý Festival, ktorý patrí medzi najväčšie hudobné podujatia na Východnom Slovensku, otvorí letnú festivalovú sezónu aj tento rok. Sila prešovskej hudobnej scény je veľká. Súčasne ako sila Dobrého Festivalu v tomto regióne. Práve domáce skupiny tvoria pevný základ dvojdňového programu, ktoré dopĺňajú interpreti z ďalších kútov Slovenska a zahraničia", informoval Edo Kopček, PR manažér podujatia.

Stálicami na festivale sú Heľenine oči a Chiki Liki Tu-A
Hlavným organizátorom podujatia je Miro Tásler z kapely IMT Smile. "Festival bude silno prešovský. Vystúpia tu hlavne interpreti z Prešova i Košíc", povedal M. Tásler. Hudobný program je postavený na troch generáciách prešovských hudobníkov. "Najúspešnejšie koncertné kapely Chiki Liki Tu-A a Heľenine Oči sú od prvého ročníka Dobrého Festivalu stálicami programu. Siedmi ročník Dobrého Festivalu ukáže v aktuálnej výbornej forme jazzmana Petra Lipu, Petra Nagya, Andrej Šeban Band a mnohých ďalších", skonštatoval E. Kopček. "Budeme hrať tak, ako sme v Prešove ešte nehrali. Vždy chceme na tomto festivale priniesť niečo nové", povedal Martin Lynch Mihalčin z kapely.

Tradičné jedlá
Na festivale vystúpia okrem iných aj Freak Power, Roni Size, Giom, IMT Smile, Andrej Šeban, Metropolis, Back2Love, Gapa&Groovin´Heads + Terrence Williams, Steve Walsh Trio, Žobráci, Nocadeň, Kandráčovci, IM Cyber, Lucas Hulan či Kitten and the Hip. Prekvapením na festivale bude aj to, že sa na ňom budú dať kúpiť halušky, či iné tradičné jedlá typické pre východné Slovensko. V stanovom mestečku bude hygienická zóna. Novinkou bude stan pre ženy s názvom Harmónia, krása na Dobrom Festivale.

Redakciu informoval Edo Kopček PR manažér Dobrého Festivalu
foto: Martin Trenkler

Harmonogram nájdete tu: http://pis.sk/podujatie/2698/dobry_festival_2013.html

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Dorkabags sa mení, dizajnová taška s príbehom zostáva.
Tašky, ktoré majú príbeh, sa vďaka projektu podporeného v rámci grantového programu Active Citizens Fund Slovakia budú vyrábať v krajčírskej dielni novovzniknutej samostatnej neziskovej organizácie.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.