Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Kúpalisko Delňa je otvorené pre verejnosť, kúpanie sa neodporúča

Prírodné kúpalisko Delňa neďaleko Prešova je otvorené pre verejnosť, dokonca sa tam napúšťa aj voda, kúpať sa v nej však nedá. Aj napriek tomu tam chodia ľudia a využívajú tento spôsob osvieženia.

Prírodné kúpalisko Delňa (foto: FB)
Prírodné kúpalisko Delňa (foto: FB)

Areál sa postupne čistí, nádrž sa napĺňa, občerstvovacie stánky sa plánujú spustiť. Keďže v minulosti bola Delňa plná ľudí a tešila sa obľube nielen Prešovčanov, ale aj návštevníkov z okolia, veríme, že sa postupom času podarí z tejto lokality vytvoriť areál s tobogánmi, skokanským mostíkom a trávnatými plochami, ktoré by slúžili na loptové hry, preliezačky, šmýkačky, malé kolotoče a iné atrakcie pre deti“, uviedla hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny Gazdová.

Mesto chce podľa nej v budúcnosti celú plochu revitalizovať a spojiť s blízkym aquaparkom. Pozemok vypožičalo bezplatne súkromnej firme na začiatku júla na dobu neurčitú.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prešov však kúpanie v kúpalisku neodporúča. „Prírodné kúpalisko Delňa bolo zo zoznamu vôd vhodných na kúpanie od roku 2011 Ministerstvom životného prostredia vyradené, nakoľko nespĺňa potrebné kritériá o riadení kvality vody určenej na kúpanie. O rozbor vody nikto nepožiadal, nemáme informáciu komu nádrž patrí a predmetnú nádrž nepovažujeme za prírodné kúpalisko, preto zatiaľ ani neplánujeme sledovať kvalitu vody v tejto nádrži“, povedala regionálna hygienička, vedúca služobného úradu RÚVZ Prešov Jana Mýtniková.

Areál je otvorený verejnosti bezplatne, no kúpanie je len na vlastnú zodpovednosť.

Súvisiace články
3.7.2013 Foto: Delňa otvorená pre Prešovčanov
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Majstrovstvá Prešova v Sánkovaní
5. ročník Majstrovstiev Prešova v sánkovaní ktorý pre prešovčanov pripravilo O. Z. Otvorená dielňa.
Prešovská rocková Atlantida v novej skladbe spieva o bájnej Atlantíde
Medzi prvé slovenské rockové single tohto roka sa dostáva aj nová skladba prešovskej skupiny Atlantida. Skladbu Atlantída napísal spevák a gitarista Peter Vyslocký. Text mu na mieru vytvoril známy prešovský novinár, scenárista a textár Michal Frank.
MAMMA MIA! Turné 2019
Slovenskú verziu svetoznámeho muzikálu Mamma Mia! uvidia vo februári  aj diváci na Východnom Slovensku.
Mladý slovenský hudobník CHRIS ELLYS vydáva druhé CD Spring Folks.
Jeden z objavov roka 2017 na Radio_Head Awards CHRIS ELLYS prichádza s novým CD Spring Folks. CD vyjde už 11. februára a krstom 16. marca odštartuje koncertné turné na Slovensku a v zahraničí.
Aktivity podnikavých žien
Dámy z prešovského Klubu podnikavých žien sa vďaka dotácii z mestského úradu mohli vzdelávať, pomáhať i nadviazať kontakty s partnerskou organizáciou z Poľska.
V Rákociho paláci priblížia historické míľniky rozhlasového vysielania
V Krajskom múzeu v Prešove predstavia novú publikáciu „Rozhlasové vysielanie z Prešova v rokoch 1938-1944“. Súčasťou prezentácie bude aj prednáška o napätej spoločenskej situácii v tomto období. Podujatie sa uskutoční v rámci cyklu „Čaj o piatej u Rákociho.
V Rákociho paláci vystavia historický porcelán.
Od štvrtka môžu návštevníci Krajského múzea v Prešove obdivovať historické porcelánové šálky a podšálky. Výstava je orientovaná predovšetkým na české porcelánky karlovarského regiónu. Vzácny porcelán pochádza zo súkromnej zbierky z východného Slovenska.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj celoročne obývateľná chata Drienica, okr. Sabinov

Chata je celoročne obývateľná, po kompletnej rekonštrukcii. Celé okolie je upravené, za chatou - kamenný oporný múr. Pozemok vo vlastníctve urbariátu. Úžitková plocha 85 m2 + 2 x terasa 20 m2 + prístrešok na 2 autá. Chata je kompletne zariadená.

0907030623 | | cena: 63.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový, s kuchyňou, kúpeľňou, komorou, verandou, predsieňou so schodišťom do suterénu a na pôjd.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.