Nedeľa, 29. november 2020
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Victor Slovak Open 2013

Záver augusta bude totiž pariť turnaju Victor Slovak Open 2013. Dejiskom podujatia, ktoré sa uskutoční v dňoch od 28. do 31. augusta, bude Prešov.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Pre slovenských reprezentantov je to domáci turnaj, čo sa premietlo aj do vysokého počtu súťažiacich s dvojkrížom na hrudi.

V hlavnej časti mužskej dvojhry nastúpi v prvom kole tretí nasadený Jarolím Vicen proti úspešnému kvalifikantovi. Jednotkou mužského pavúka je Slovinec Iztok Utrosa, druhým papierovým favoritom je ruský reprezentant Sergej Šumilkin.

Ďalší slovenskí reprezentanti budú mať šancu prebojovať sa do hlavnej súťaže z kvalifikácie. Matej Poláček sa stretne v prvom kole s maďarským hráčom Mártonom Szatzkerom. Ďalší domáci zástupca Bohumil Kašela narazí takisto na súpera od našich južných susedov Tamása Gebharda. Martin Vicen sa pokúsi zdolať Sama Dobsona z Anglicka. Litovčan Povilas Bartusis bude súperom Juraja Vachálka. Rovnako severský súper čaká na Tomáša Bányásza, ten sa stretne s Lotyšom Kristapsom Janisom Gulbisom. Miroslav Haring narazí na Kyrylla Nesterenka z Ukrajiny.

V druhom kvalifikačnom kole nastúpi Matej Hliničan proti maďarskému reprezentantovi a šestke pavúka Gergelyovi Krauszovi. Slovenský súboj sa črtá v druhom kole bojov o hlavnú súťaž. Istotu tejto méty má Dávid Balucha, ktorý sa stretne s víťazom stretnutia medzi domácim Milanom Dratvom a Kazachom Chaitmuratom Kulmatovom. Martin Kožár narazí v prvom kvalifikačnom kole na švédskeho hráča Felixa Burestedta. Ján Balucha sa stretne s Ukrajincom Mykolom Dmitrišinom a posledný slovenský zástupca Michal Matejka sa pokúsi zdolať Gréka Dimitrisa Orlisa.

V hlavnej súťaži ženskej dvojhry sa predstavia dve slovenské hráčky. Martina Repiská narazí na piatu nasadenú anglickú reprezentantku Sarah Milneovú. Jana Čižnárová nastúpi proti dvojke pavúka Panuge Riouovej rovnako z Anglicka. Jednotkou ženskej časti je Ruska Victoria Slobodjanuková.

V kvalifikácii nastúpi päť domácich reprezentantiek. Angelika Vargová sa v druhom kvalifikačnom kole stretne s víťazkou stretnutia medzi Češkou Alžbětou Bášovou a ďalšou domácou hráčkou Luciou Grenčíkovou. Katarína Šariščanová narazí na lepšiu z duelu medzi dvojicou slovenských hráčok Michaela Gerdová, Diana Výrostková.

V hlavnej súťaži mužskej štvorhry budú hájiť domáce farby dva slovenské páry. Miroslav Haring a Martin Vicen narazia na bulharskú dvojicu Gergin Neďalkov, Ivan Rusev. Martin Kožár a Jarolím Vicen sa v druhom kole stretnú s lepším z duelu medzi rakúskym párom Benjamin Schlemmer, Jakob Wraber a ukrajinskou dvojicou Mykola Dmitrišin, Kyryll Nesterenko. Prvým nasadeným párom je ruská dvojica Nikita Chakimov, Vasilij Kuznetsov. Turnajovou dvojkou je české duo Pavel Florián, Ondřej Kopřiva.

V druhom kole kvalifikácie na seba narazia dva slovenské páry Dávid Balucha, Juraj Vachálek a Ján Balucha, Tomáš Bányász. Ďalšia domáca dvojica Matej Hliničan, Michal Matejka si zmeria sily s Chorvátmi Filip Spoljarec, Ivan Tucaković. Posledným slovenským párom, ktorý sa pokúsi prebojovať do hlavnej súťaže bude dvojica Milan Dratva, Bohumil Kašela, na ktorú čakajú súperi zo Švédska Felix Burestedt, Daniel Ojaaar.

Tri slovenské páry uvidíme v súťaži ženskej štvorhry. Katarína Šariščanová a Angelika Vargová si v druhom kole zmerajú sily s Belgičankami Stephanie van Welová, Flore Vandenhouckeová. Na Michaelu Gerdovú a Dianu Výrostkovú čaká grécko-holandská dvojica Ioanna Karkantziová, Mireille van Daalová. Tretí slovenský pár Lucia Grenčíková, Martina Repiská sa pokúsi zdolať druhé nasadené české hráčky Šárka Křížková, Kateřina Tomalová.

V zmiešanej štvorhre uvidíme šesť slovenských dvojíc. Tomáš Bányász a Michaela Gerdová sa stretnú s malajzijsko-švajčiarskym párom Bin Shen Tan, Nadia Fankhauserová. Juraj Vachalek a Jana Čižnárová si zmerajú sily s lepším z dvojice Vitalij Konov, Darya Samarchantsová z Ukrajiny a domácim párom Milan Dratva, Katarína Šariščanová. Dávid Balucha a Martina Repiská narazia na Ukrajincov Mykola Dmitrišin, Yelyzaveta Žarková. Ján Balucha a Diana Výrostková sa pokúsia prejsť cez grécku dvojicu Dimitris Orlis, Ioanna Karkantziová. Bohumil Kašela a Angelika Vargová majú za súpera druhý nasadený český pár Jaromír Janáček, Lucie Černá. Z Česka je aj prvá nasadená dvojica Jakub Bitman, Alžběta Bášová.

Súvisiace články
31.8.2013 Foto: Victor Slovak Open 2013
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.