Utorok, 18. jún 2024
Meniny má Vratislav | zajtra Alfréd

Victor Slovak Open 2013

Záver augusta bude totiž pariť turnaju Victor Slovak Open 2013. Dejiskom podujatia, ktoré sa uskutoční v dňoch od 28. do 31. augusta, bude Prešov.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Pre slovenských reprezentantov je to domáci turnaj, čo sa premietlo aj do vysokého počtu súťažiacich s dvojkrížom na hrudi.

V hlavnej časti mužskej dvojhry nastúpi v prvom kole tretí nasadený Jarolím Vicen proti úspešnému kvalifikantovi. Jednotkou mužského pavúka je Slovinec Iztok Utrosa, druhým papierovým favoritom je ruský reprezentant Sergej Šumilkin.

Ďalší slovenskí reprezentanti budú mať šancu prebojovať sa do hlavnej súťaže z kvalifikácie. Matej Poláček sa stretne v prvom kole s maďarským hráčom Mártonom Szatzkerom. Ďalší domáci zástupca Bohumil Kašela narazí takisto na súpera od našich južných susedov Tamása Gebharda. Martin Vicen sa pokúsi zdolať Sama Dobsona z Anglicka. Litovčan Povilas Bartusis bude súperom Juraja Vachálka. Rovnako severský súper čaká na Tomáša Bányásza, ten sa stretne s Lotyšom Kristapsom Janisom Gulbisom. Miroslav Haring narazí na Kyrylla Nesterenka z Ukrajiny.

V druhom kvalifikačnom kole nastúpi Matej Hliničan proti maďarskému reprezentantovi a šestke pavúka Gergelyovi Krauszovi. Slovenský súboj sa črtá v druhom kole bojov o hlavnú súťaž. Istotu tejto méty má Dávid Balucha, ktorý sa stretne s víťazom stretnutia medzi domácim Milanom Dratvom a Kazachom Chaitmuratom Kulmatovom. Martin Kožár narazí v prvom kvalifikačnom kole na švédskeho hráča Felixa Burestedta. Ján Balucha sa stretne s Ukrajincom Mykolom Dmitrišinom a posledný slovenský zástupca Michal Matejka sa pokúsi zdolať Gréka Dimitrisa Orlisa.

V hlavnej súťaži ženskej dvojhry sa predstavia dve slovenské hráčky. Martina Repiská narazí na piatu nasadenú anglickú reprezentantku Sarah Milneovú. Jana Čižnárová nastúpi proti dvojke pavúka Panuge Riouovej rovnako z Anglicka. Jednotkou ženskej časti je Ruska Victoria Slobodjanuková.

V kvalifikácii nastúpi päť domácich reprezentantiek. Angelika Vargová sa v druhom kvalifikačnom kole stretne s víťazkou stretnutia medzi Češkou Alžbětou Bášovou a ďalšou domácou hráčkou Luciou Grenčíkovou. Katarína Šariščanová narazí na lepšiu z duelu medzi dvojicou slovenských hráčok Michaela Gerdová, Diana Výrostková.

V hlavnej súťaži mužskej štvorhry budú hájiť domáce farby dva slovenské páry. Miroslav Haring a Martin Vicen narazia na bulharskú dvojicu Gergin Neďalkov, Ivan Rusev. Martin Kožár a Jarolím Vicen sa v druhom kole stretnú s lepším z duelu medzi rakúskym párom Benjamin Schlemmer, Jakob Wraber a ukrajinskou dvojicou Mykola Dmitrišin, Kyryll Nesterenko. Prvým nasadeným párom je ruská dvojica Nikita Chakimov, Vasilij Kuznetsov. Turnajovou dvojkou je české duo Pavel Florián, Ondřej Kopřiva.

V druhom kole kvalifikácie na seba narazia dva slovenské páry Dávid Balucha, Juraj Vachálek a Ján Balucha, Tomáš Bányász. Ďalšia domáca dvojica Matej Hliničan, Michal Matejka si zmeria sily s Chorvátmi Filip Spoljarec, Ivan Tucaković. Posledným slovenským párom, ktorý sa pokúsi prebojovať do hlavnej súťaže bude dvojica Milan Dratva, Bohumil Kašela, na ktorú čakajú súperi zo Švédska Felix Burestedt, Daniel Ojaaar.

Tri slovenské páry uvidíme v súťaži ženskej štvorhry. Katarína Šariščanová a Angelika Vargová si v druhom kole zmerajú sily s Belgičankami Stephanie van Welová, Flore Vandenhouckeová. Na Michaelu Gerdovú a Dianu Výrostkovú čaká grécko-holandská dvojica Ioanna Karkantziová, Mireille van Daalová. Tretí slovenský pár Lucia Grenčíková, Martina Repiská sa pokúsi zdolať druhé nasadené české hráčky Šárka Křížková, Kateřina Tomalová.

V zmiešanej štvorhre uvidíme šesť slovenských dvojíc. Tomáš Bányász a Michaela Gerdová sa stretnú s malajzijsko-švajčiarskym párom Bin Shen Tan, Nadia Fankhauserová. Juraj Vachalek a Jana Čižnárová si zmerajú sily s lepším z dvojice Vitalij Konov, Darya Samarchantsová z Ukrajiny a domácim párom Milan Dratva, Katarína Šariščanová. Dávid Balucha a Martina Repiská narazia na Ukrajincov Mykola Dmitrišin, Yelyzaveta Žarková. Ján Balucha a Diana Výrostková sa pokúsia prejsť cez grécku dvojicu Dimitris Orlis, Ioanna Karkantziová. Bohumil Kašela a Angelika Vargová majú za súpera druhý nasadený český pár Jaromír Janáček, Lucie Černá. Z Česka je aj prvá nasadená dvojica Jakub Bitman, Alžběta Bášová.

Súvisiace články
31.8.2013 Foto: Victor Slovak Open 2013
Mohlo by Vás zaujímať
Tatran Prešov získal 18. majstrovský titul
Hádzanári Tatrana Prešov zvládli rozhodujúci piaty súboj o majstrovský titul, keď na domácej palubovke vyhrali nad tímom MŠK Považská Bystrica po výsledku 22:16 (13:6) a po roku vrátili majstrovský titul späť do Prešova. Zelenobieli oslavujú celkovo 18. titul v ére samostatnosti, celkovo s tromi federálnymi majú ako najúspešnejší klub na Slovensku na konte už 21 majstrovských titulov.
**Domáci klub Panter Prešov usporiadal majstrovstvá Slovenska v kickboxe 2024**
Dňa 1. júna 2024 sa v Prešove uskutočnili majstrovstvá Slovenska v kickboxe, ktoré organizoval domáci klub Panter Prešov. Toto podujatie prilákalo 279 súťažiacich z 32 klubov, ktorí sa zúčastnili na 505 štartoch.
Mierový beh mal svoju zastávku aj v Prešove
Bežci Mierového behu bežali aj cez Prešov so zastávkou v Zariadení pre seniorov Náruč. Seniorom aj žiakom neďalekej Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša predstavili hlavnú myšlienku tohto behu.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK