Pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen | zajtra Alžbeta

MS SR chce pomôcť dôchodcom exekvovaným kvôli nebankovým subjektom

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská chce docieliť zastavenie exekúcií dôchodcov, ktorým chcú zobrať majetok kvôli nebankovým subjektom alebo nepoctivým obchodníkom.

Monika Jankovská a Peter Chudík (foto: PSK)
Monika Jankovská a Peter Chudík (foto: PSK)

Zároveň navrhuje vytvoriť v Prešove kanceláriu, kde by sa mohli podvedení ľudia prísť informovať, ako ďalej postupovať. Túto snahu podporuje aj predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík, ktorý Jankovskú prijal, aby spolu hľadali riešenia, ako týmto ľuďom pomôcť.

Chceme, aby sa nediali nekalé praktiky nebankových subjektov. Chceme pomôcť ľuďom, napríklad by išlo o pomoc spotrebiteľským združeniam v regióne kraja Prešov, alebo poskytnutím miestnosti na stretnutia s občanmi, kde by prichádzal aj človek z ministerstva spravodlivosti, kde budeme konkrétne pomáhať občanom, ktorí majú napríklad exekvovaný majetok v dôsledku praktík nebankových subjektov“, povedala Monika Jankovská.

Zároveň požiadala Krajský súd v Prešove o preverenie všetkých exekučných titulov súvisiacich s dôchodcami a bude požadovať zastavenie exekúcií, ktoré súvisia s nekalými praktikami predajcov alebo nebankoviek.

Predseda PSK Peter Chudík uviedol, že v tomto smere by pomohla aj zmena zákona, ktorá by zaručila tvrdšie tresty pre ľudí, obohacujúcich sa na úkor starších. V tomto smere by chcel kraj podľa jeho slov nadviazať spoluprácu s Jednotou dôchodcov a pravidelne informovať týchto ľudí o nekalých praktikách niektorých obchodníkov či nebankových subjektov.

Pomôcť v osvete by mohla aj brožúra, ktorú vydala štátna tajomníčka a hovorí o krokoch, ktoré by mali podniknúť podvedení ľudia.

Jankovská sa s niekoľkými dôchodcami stretla aj včera (12.9) o 15.00 h na Obvodnom úrade v Prešove.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.