Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Kubánek vyzval Hudackého, aby zvážil kandidatúru na predsedu kraja

Krajský predseda strany SMER-SD Stanislav Kubánek vyzval pravicového kandidáta na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Jána Hudackého na zváženie kandidatúry, alebo jej stiahnutie.

Stanislav Kubánek (foto: TASR)
Stanislav Kubánek (foto: TASR)

Podľa Kubánka Hudacký sľubuje ľuďom nereálne veci, ktoré ani nie sú v kompetencii predsedu PSK.

Neviem, či pán Hudacký dáva nesplniteľné sľuby nevedome, ale ak áno, potom by si mal preštudovať kompetencie vyšších územných celkov a právomoci predsedu a zvážiť svoju kandidatúru“, povedal v reakcii na základné piliere volebného programu Jána Hudackého Stanislav Kubánek.

Ján Hudacký pri ohlásení svojej kandidatúry povedal, že chce oživiť hospodárstvo regiónu a zamestnanosť v ňom podporou živnostníkov, farmárov a malých a stredných podnikateľov. Kubánek však tvrdí, že vyšší územný celok v tomto smere nemá žiadne kompetencie.

Rovnako reagoval aj na vyjadrenia Hudackého o aktívnom ovplyvňovaní urýchlenia procesu výstavby diaľničného obchvatu Prešova D1, severného obchvatu Prešova R4 a začatia výstavby rýchlostnej cesty R4 z Prešova cez Stropkov a Svidník a prípravy výstavby rýchlostnej cesty R9 z Prešova do Sniny. Kubánek pripomenul, že z pozície predsedu PSK tento proces môže ovplyvniť jedine lobovaním u predstaviteľov vlády a ministerstva.

Tiež skonštatoval, že Prešovský samosprávny kraj investoval do obnovy ciest v regióne od roku 2005 najviac finančných prostriedkov spomedzi všetkých krajov. Išlo podľa neho o sumu viac ako 150 miliónov eur. Reagoval tým na slová Hudackého, že jeho prioritou sú tiež opravy ciest II. a III. triedy.

Kubánek ďalej povedal, že úsilím strany SMER-SD vo volebnej kampani na post predsedu PSK bude stretávanie sa s voličmi a diskusia o tom, čo už pre Prešovský kraj urobili a nie sľubovanie.

Tiež uviedol, že 50 percent kandidátnej listiny strany tvoria osobnosti z oblasti športu, kultúry a školstva, ktorí nie sú členmi strany ale v tomto regióne niečo znamenajú. Kandidátku plánuje odovzdať v pondelok (30. 9.). Kandidátom strany SMER-SD na predsedu PSK je doterajší šéf samosprávneho kraja Peter Chudík.

Ján Hudacký pri odovzdaní svojej kandidatúry na predsedu PSK v pondelok (16. 9.) ďalej poznamenal, že Prešovský kraj má veľký potenciál v prírodnom bohatstve a v historických pamiatkach svetového významu, čo treba využiť. Potenciál regiónu je však podľa neho predovšetkým v schopných, aktívnych a obetavých ľuďoch a je povinnosťou ho bezodkladne využiť.

Súvisiace články
24.9.2013 J. Hudacký: Predseda kraja musí mať v náplni kompletný rozvoj regiónu
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.