Sobota, 04. apríl 2020
Meniny má Izidor | zajtra Miroslava

Križovatku Levočská a Obrancov mieru možno budúci rok zrekonštruujú

Križovatku ulíc Levočská a Obrancov mieru v Prešove by mali zrekonštruovať. Cieľom je zvýšenie kapacity tejto križovatky, ktorá sa po dokončení Nábrežnej komunikácie stane hlavnou tepnou pre tranzitnú dopravu, prechádzajúcu cez mesto od Popradu smerom do Košíc.

(Vizualizácia križovatky Levočská a Obrancov mieru po rekonštrukcii)
(Vizualizácia križovatky Levočská a Obrancov mieru po rekonštrukcii)

Investor stavby, Slovenská spáva ciest, plánuje zvýšiť bezpečnosť a plynulosť cestnej dopravy v tomto dopravnom uzle a zvýšiť kapacitu križovatky ciest I/18 Levočská a I/68 Obrancov mier, ktorá je zatiaľ miestna komunikácia. Obyvatelia dotknutých ulíc mali včera na verejnom zhromaždení možnosť vyjadriť sa k stavbe. Mnohým sa táto stavba nepozdáva, projektanti si však stoja za svojím.

Mali by sa zväčšiť počty jazdných pruhov na ceste 1/18 v smere od Popradu na Obrancov mieru, pribudne odbočovací pruh z Levočskej doľava na Obrancov mieru, z ulice Vlada Clementisa dva pruhy na Obrancov mieru, a dva na Levočskú. Tiež prebehne rekonštrukcia mostného objektu v smere na Vranov a výstavba nového mostného objektu“, informoval riaditeľ prešovskej divízie spoločnosti Dopravoprojekt Dušan Skuban.

Podľa jeho slov pre chodcov a cyklistov prinesie rekonštrukcia novinky v tom, že na tomto úseku pribudne niekoľko nadchodov, ktoré majú uľahčiť ich prechod cez komunikácie. Podľa poslanca mestského zastupiteľstva Richarda Drutarovského však problematickou bude práve križovatka ulíc Levočská a Obrancov mieru, kde zmiznú všetky priechody pre chodcov.

Oprava križovatky sa niektorým obyvateľom, žijúcim v tejto časti mesta, nepozdáva najmä preto, že by malo dôjsť k zaslepeniu ulíc Fraňa Kráľa, Urbánkova a Jazdecká. Podľa projektantov je to však potrebné najmä preto, že predpisy umožňujú len určité množstvo križovatiek na takejto komunikácii a tiež umožňujú len isté vzdialenosti medzi týmito križovatkami. Obyvatelia sa tiež domáhajú postavenia protihlukových stien.

Každou pripomienkou sa budeme vážne zaoberať a snažiť sa čo najviac vyjsť v ústrety občanom“, povedal Skoban. Na otázku, či je niektorá pripomienka až nakoľko sporná, že by ovplyvnila uskutočnenie stavby, odpovedal, že problematické je tu železničné priecestie a ešte nemožnosť odbočenia doľava z ulice Obrancov mieru na ulicu Československej armády. Tieto problémy sa však budú snažiť vyriešiť.

Ak dostane Slovenská správa ciest stavebné povolenie, začať by sa mohlo už budúci rok. Stavať by sa malo asi rok a pol. Počas týchto mesiacov bude premávka v tejto časti Prešova značne obmedzená, obyvatelia Sídliska II sa obávajú najmä zhustenia dopravy na uliciach Fučíkova a Kollárova.

Podľa primátora mesta Prešov Pavla Hagyariho bude mesto od investora požadovať, aby do stavby boli zahrnuté všetky pripomienky občanov a aby sa im vyšlo čo v najväčšej miere v ústrety.

Súvisiace články
2.9.2014 Rozhodnutie o rekonštrukcii križovatky Levočská - Obrancov mieru je právoplatné, všetky odvolania boli zamietnuté 6.3.2014 Mesto Prešov súhlasí s navrhovaným umiestnením stavby Levočská - Obrancov mieru križovatka, most 8.11.2013 Obyvatelia Sídliska II. si neprajú navrhovanú rekonštrukciu križovatky Levočská - Obrancov mieru
Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Cieľom je príťažlivý a bezpečný lesopark
Technické služby mesta Prešov (TSmP) počas uplynulého roka intenzívne pracovali na budovaní lesoparku, aby využili potenciál prímestskej rekreačnej oblasti pre obyvateľov mesta.
Ochranné štíty vyrobené na pôde Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove putujú do domácej fakultnej nemocnice
Úsilie a intenzívna práca zamestnancov Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove začína v posledných dňoch prinášať viac a viac výsledkov v podobe hotových ochranných pomôcok určených na boj proti COVID-19 pre zdravotnícke, sociálne a iné zariadenia.
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.