Piatok, 21. január 2022
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Mesto Sabinov vytvorilo osem pracovných miest pre dlhodobo nezamestnaných

Mesto Sabinov zamestnalo osem ľudí znevýhodnených na trhu práce a vytvorilo pre nich pracovné miesta.

Títo ľudia už pracujú v rôznych oblastiach a zvyšujú bezpečnosť či sociálne zázemie v meste.

Využili sme nástroj, kde je možné zamestnať pre potreby samosprávy ľudí, ktorí sú znevýhodnení na trhu práce, jednak kvalifikáciou, alebo dĺžkou evidencie. My sme osem ľudí takto zamestnali na deväť mesiacov“, informoval primátor mesta Sabinov Peter Molčan.

Ako ďalej povedal, dve miesta vytvorili na posilnenie bezpečnosti v častiach mesta, kde žijú Rómovia, dve miesta vytvorili v oblasti školstva a štyri pre sociálnu oblasť. Títo ľudia pomáhajú napríklad v útulku alebo pri opatrovaní starších.

Mesto zamestnalo ľudí v rámci možnosti nástrojov politiky zamestnanosti, ktorú ponúka novelizovaný zákon o službách zamestnanosti. Prínosom projektu je podľa primátora skvalitnenie poskytovaných služieb v uvedených oblastiach zabezpečovaných mestom a tiež zníženie miery nezamestnanosti v regióne.

Podľa štatistiky Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny bolo ku koncu júla 2013 v Sabinovskom okrese viac ako 25 percent nezamestnaných.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK