Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

Knižnica P. O. Hviezdoslava sídli od dnešného dňa v Bosákovom dome

Knižnica P. O. Hviezdoslava dnešným dňom oficiálne zmenila svoje sídlo. Stali sa ňou secesné priestory Bosákovho domu na Levočskej ulici 1 v Prešove.

(foto: flashphoto)
(foto: flashphoto)

Zriaďovateľom knižnice je od roku 2002 Prešovský samosprávny kraj (PSK). V roku 2008 bola jej centrálna požičovňa kvôli rekonštrukcii Starej mestskej školy presťahovaná do dočasných priestorov na Levočskú 9. Po rekonštrukcii knižnica získala naspäť priestory na Hlavnej 139, kde je dnes verejná čitáreň, oddelenie pre slabozrakých a nevidiacich, inojazyčné oddelenie a Britské centrum. V roku 2012 pribudlo v zrekonštruovaných priestoroch novovzniknuté Centrum regionálnych dokumentov.

Ako TASR informovala hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková, Bosákov dom je od dnešného dňa oficiálnym sídlom riaditeľstva a centrálnej požičovne knižnice, ktoré sa tam presťahovali z priestorov na Levočskej 9. Vyšší územný celok plánuje do Bosákovho domu časom presťahovať aj detské oddelenie knižnice, ktoré sídli v súčasnosti na Hlavnej 22.

Predseda PSK Peter Chudík v súvislosti s novým sídlom knižnice s krajskou pôsobnosťou poznamenal, že jej umiestnenie v Bosákovom dome je optimálnym riešením, ktoré zabezpečí knižnici stabilitu na nasledujúce desaťročia.

S novými priestormi Knižnice P. O. Hviezdoslava je spokojná aj jej riaditeľka Marta Skalková. Kultúrna inštitúcia v nich bude môcť naplno realizovať široký záber svojich činností. „Knižnice dnes nie sú len o požičiavaní kníh. Organizujeme kultúrne podujatia na podporu čítania detí a mládeže, sme informačnou a vzdelávacou inštitúciou a podporujeme komunitné aktivity obyvateľov“, vysvetlila riaditeľka.

Súvisiace články
21.10.2013 Foto: Otvorenie nových priestorov knižnice P.O.Hviezdoslava
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK