Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Rudolf Pavlovič oslavuje 85. narodeniny

Dnes sa významného životného jubilea – 85. narodenín, dožíva jedna z legiend prešovského futbalu – Rudolf Pavlovič (narodený 31. októbra 1928 v Prešove).

Oslávenec R. Pavlovič v spoločnosti manželky brata L. Pavloviča (foto: Viktor Zamborský)
Oslávenec R. Pavlovič v spoločnosti manželky brata L. Pavloviča (foto: Viktor Zamborský)

Mladší brat v tomto roku zosnulého prešovského športovca storočia Ladislava Pavloviča bol takisto mimoriadne talentovaným a prešovským farbám oddaným futbalistom. Bol označovaný za, po slávnom Jozefovi Masopustovi, vôbec najtechnickejšieho futbalistu vo vtedajšej československej lige. S futbalom začínal v roku 1941 ako žiak Slávie Prešov, kde postupne prechádzal všetkými vekovými kategóriami. Ligovú premiéru zažil v roku 1950 proti Žiline (2:2). Za Tatran s výnimkou vojenčiny v Trenčíne hral dlhých 24 sezón a v zelenobielom drese odohral 268 zápasov v najvyššej súťaži.
Kariéru ukončil ročným pôsobením v Bardejove. Azda najslávnejší zápas odohral proti Bayernu Mníchov v Pohári UEFA 1966/67, keď Tatran potrápil nemeckého giganta a po domácej remíze 1:1 prehral v Mníchove iba tesne 2:3, pričom oba góly do siete tímu okolo Franza Beckenbauera vsietil práve Rudo Pavlovič. „Vždy som Tatranistom bol a vždy ním aj ostanem, “ nezabudol ani pri svojom sviatku zvýrazniť pre klubový web www.1fctatran.sk oslávenec, ktorý nám prezradil, že stále sleduje vystúpenie svojho klubu. „Súčasnému Tatranu želám postup. Taký klub do ligy patrí. V 45-tom, keď sme postupovali do ligy my, sme si povedali, že musíme bodovať v každom zápase. Aj teraz sa hráči o body musia viac pobiť. Ich výsledky sledujem. Vždy ma mrzí, keď nie je dobrý. Hlavne aj vonku treba čo najviac bodovať, nieto ešte „púšťať“ body doma, “ mieri dobre mienené rady súčasnému kádru. Dnešné oslavy prežije Coľoš, ako znie jeho futbalová prezývka, v kruhu rodiny. A hoci ešte stále chodí aj napriek pokročilému veku hrávať futbal za internacionálov, v narodeninový deň ho predsa len vynechá. „Asi mesiac som už hrať nebol. Predsa len, niekedy som išiel hrať so všetkými kamarátmi, teraz je tam stále viac cudzích ľudí. Cítim sa ale vcelku dobre, “ zvestoval s optimizmom jemu vlastným a k okrúhlemu jubileu si zaželal jediné: „Veľa zdravia a Božieho požehnania. A iné už nič.

Klub 1. FC Tatran sa k tomuto želaniu pripája a pri príležitosti významného životného jubilea želáme oslávencovi pevné zdravie a všetko najlepšie!

Mohlo by Vás zaujímať
Heľenine Oči šokujú videoklipom k skladbe Agent SIS
Heľenine Oči opäť dráždia. Zverejnili videoklip, v ktorom poukazujú na praktiky z minulosti, ktoré sú v našej krajine tak zakorenené, že sú často využívané i v súčasnosti. Na škandalózne informácie, ktoré sa vyplavujú na povrch i v týchto dňoch, prešovské zoskupenie zareagovalo po svojom.
Kryptopodvod zneužil identitu hudobníka a spisovateľa Branislava Jobusa. Ten už podal trestné oznámenie.
Minulý týždeň sa na facebooku začali objavovať odkazy na článok o tom, ako hudobník a spisovateľ Braňo Jobus zbohatol na kryptomene Bitcoin.
Jedlo pre ľudí v núdzi
Chladné počasie je náročné pre každého, zvlášť pre deti, ktorých rodiny sú v núdzi. Mesto Prešov zareagovalo a poskytuje im bezplatne teplé jedlo.
Chris Ellys prináša debutový singel Army Of Infinity, v ktorom „zmešká vlak svojho života“.
Talentovaný slovenský spevák zverejnil svoj debutový singel Army Of Infinity inšpirovaný známym muzikálom Vlasy od Miloša Formana z roka 1979. Spevák v klipe poukazuje hlavne na krehkosť unáhlených rozhodnutí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1060 m2, Dulová Ves, Košariská

stavebný pozemok - Prešov, kataster Dulová Ves, časť Košariská o výmere 1060 m2. Pozemok je napojený na všetky inžinierske siete - plyn, obecný vodovod, elektrina, kanalizácia splašková, dažďová, optické káble na internet. Cena 57, - eur/m2.

0907030623 | | cena: 57,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.