Nedeľa, 28. november 2021
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Rudolf Pavlovič oslavuje 85. narodeniny

Dnes sa významného životného jubilea – 85. narodenín, dožíva jedna z legiend prešovského futbalu – Rudolf Pavlovič (narodený 31. októbra 1928 v Prešove).

Oslávenec R. Pavlovič v spoločnosti manželky brata L. Pavloviča (foto: Viktor Zamborský)
Oslávenec R. Pavlovič v spoločnosti manželky brata L. Pavloviča (foto: Viktor Zamborský)

Mladší brat v tomto roku zosnulého prešovského športovca storočia Ladislava Pavloviča bol takisto mimoriadne talentovaným a prešovským farbám oddaným futbalistom. Bol označovaný za, po slávnom Jozefovi Masopustovi, vôbec najtechnickejšieho futbalistu vo vtedajšej československej lige. S futbalom začínal v roku 1941 ako žiak Slávie Prešov, kde postupne prechádzal všetkými vekovými kategóriami. Ligovú premiéru zažil v roku 1950 proti Žiline (2:2). Za Tatran s výnimkou vojenčiny v Trenčíne hral dlhých 24 sezón a v zelenobielom drese odohral 268 zápasov v najvyššej súťaži.
Kariéru ukončil ročným pôsobením v Bardejove. Azda najslávnejší zápas odohral proti Bayernu Mníchov v Pohári UEFA 1966/67, keď Tatran potrápil nemeckého giganta a po domácej remíze 1:1 prehral v Mníchove iba tesne 2:3, pričom oba góly do siete tímu okolo Franza Beckenbauera vsietil práve Rudo Pavlovič. „Vždy som Tatranistom bol a vždy ním aj ostanem, “ nezabudol ani pri svojom sviatku zvýrazniť pre klubový web www.1fctatran.sk oslávenec, ktorý nám prezradil, že stále sleduje vystúpenie svojho klubu. „Súčasnému Tatranu želám postup. Taký klub do ligy patrí. V 45-tom, keď sme postupovali do ligy my, sme si povedali, že musíme bodovať v každom zápase. Aj teraz sa hráči o body musia viac pobiť. Ich výsledky sledujem. Vždy ma mrzí, keď nie je dobrý. Hlavne aj vonku treba čo najviac bodovať, nieto ešte „púšťať“ body doma, “ mieri dobre mienené rady súčasnému kádru. Dnešné oslavy prežije Coľoš, ako znie jeho futbalová prezývka, v kruhu rodiny. A hoci ešte stále chodí aj napriek pokročilému veku hrávať futbal za internacionálov, v narodeninový deň ho predsa len vynechá. „Asi mesiac som už hrať nebol. Predsa len, niekedy som išiel hrať so všetkými kamarátmi, teraz je tam stále viac cudzích ľudí. Cítim sa ale vcelku dobre, “ zvestoval s optimizmom jemu vlastným a k okrúhlemu jubileu si zaželal jediné: „Veľa zdravia a Božieho požehnania. A iné už nič.

Klub 1. FC Tatran sa k tomuto želaniu pripája a pri príležitosti významného životného jubilea želáme oslávencovi pevné zdravie a všetko najlepšie!

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK