Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

K víťazstvu v turnaji chýbal jediný set

V piatok a v sobotu štartovali extraligoví volejbalisti VK PU Prešov na 20. ročníku turnaja Csapó Cup v maďarskej Nyíregyháze. Na silne obsadenom podujatí rozhodne nesklamali, porazili oba maďarské tímy najvyššej súťaže a ku celkovému víťazstvu na turnaji im chýbal jeden-jediný set v zápase s rumunským Dinamom Bukurešť.

Podľa slov trénera VK PU Daniela Oravca podali jeho zverenci najkvalitnejší výkon hneď v prvom dueli, keď sa stretli s domácim tímom, vicemajstrom Maďarska a porazili ho 3:2 (19, -22, -18, 20, 11). "Zápas trval dve a pol hodiny a myslím, že aj diváci si prišli na svoje. Nastúpili sme v zostave Kempa, Müncner, Vartovník, Červeň, Gešperík, Vokál (libero Vlkolinský, Škvarek, Repák, Sopko, Žilka, Tholt). Veľmi dobre zahrali Červeň, Vartovník a Müncner, po striedaní v treťom sete sa uchytil nahrávač Repák," hodnotil prešovský tréner.

Jeho zverenci hneď na druhý deň ráno nastúpili proti rumunskému majstrovi z ostatných štyroch sezón, Dinamu Bukurešť a po veľmi vyrovnanom priebehu podľahli 0:3 (-25, -25, -25). D. Oravca však nenahnevali len chyby jeho zverencov, ktorí v podobnej zostave zahrali slabšie než deň predtým, ale aj chyby rozhodcov. "Domáci si uvedomili, že v prípade nášho víťazstva v zápase by sme už boli na turnaji prví a tak by plánované finále Nyíregyháza - Bukurešť, ktoré sa hralo popoludní a vysielala ho v priamom prenose aj televízia, stratilo na príťažlivosti. Podľa toho sa zariadili najmä rozhodcovia, ktorí nás poškodili a pomohli súperovi vyhrať tesne všetky tri koncovky. Svoje urobila aj únava, hráči sa dostali deň predtým do postelí dosť neskoro, lebo sme hrali až večer, aj preto možno nepodali proti skúsenému súperovi očakávaný výkon."

V záverečnom dueli sa stretli vysokoškoláci so svojím tradičným súperom z prípravy, Kazincbarczikou, za ktorú hral aj ich nedávny nahrávač Ferenc Nagypál a vyhrali 3:0 (23, 22, 23). Príležitosť dostala zostava: Repák, Müncner, Škvarek, Gešperík, Vartovník, Sopko (libero Vlkolinský, Žilka). "Turnaj splnil v tejto fáze prípravy to, čo sme od neho čakali, stretli sme sa s kvalitnými súpermi. Videli sme, že v Nyíregyháze sú podmienky na volejbal skutočne profesionálne, je to už naše pomery veľkoklub," konštatoval tréner Oravec. Okrem tretej priečky sa dostalo vysokoškolákom ešte jedného ocenenia - Stanislav Vartovník bol vyhlásený za najlepšieho smečiara turnaja.

Počas najbližšieho týždňa čaká Prešovčanov príprava v domácej hale, ktorá vyvrcholí v piatok a v sobotu 6. ročníkom turnaja O pohár generálneho riaditeľa Křižík, a. s. Účasť už potvrdila šestica tímov - poľská Bialsko-Biala, maďarská Nýregyháza, slovenský vicemajster Dubová, VKP Bratislava, Linda Chemes Humenné a domáci VK PU. Prešovský volejbalový divák sa tak má ešte pred októbrovým štartom extraligy na čo tešiť.

Sumár výsledkov Csapó cupu: Bukurešť - Nyíregyháza 1:3, Prešov 3:0, Kazincbarczika 3:2, Nyíregyháza - Prešov 2:3, Kazincbarczika 3:2, Prešov - Kazincbarczika 3:0. Poradie: 1. Bukurešť 5 (7:5), 2. Nyíregyháza 5 (8:6), 3. Prešov 5 (6:5), 4. Kazincbarczika 3 (4:9).

Mohlo by Vás zaujímať
Tatran Prešov je po desiatom kole na čele tabuľky II. ligy
Tatran Prešov natiahol svoju víťaznú šúru v lige už na 6 zápasov. V sobotňajšom zápase proti Slovan Bratislava B sa Tatran Prešov dostal na prvé miesto v tabuľke.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK