Utorok, 09. august 2022
Meniny má Ľubomíra | zajtra Vavrinec

Voľby VÚC: Svoj hlas vhodila do volebnej urny aj najstaršia Prešovčanka

V zariadení pre seniorov v prešovskej mestskej časti Cemjata odvolila dnes ráno aj najstaršia Prešovčanka, 105-ročná Gizela Duždová.

(foto: TASR)
(foto: TASR)

Práve dnes sa dožíva 105 rokov. Trošku sme váhali, či oslavu urobíme dnes, keď to vyšlo na voľby, ale predsa sme si povedali, že je to sviatok pani Gizky. Ona je v rámci svojich možností sebestačná, ale keďže nevie písať ani čítať, na voľbách sa zúčastňuje pravidelne s pomocou nevesty, ktorá jej pomáha orientovať sa v kandidátoch“, povedal riaditeľ Zariadenia pre seniorov Harmónia v Cemjate Slavko Poptrajanovski.

Gizela Duždová si na predchádzajúce voľby do samosprávnych krajov nepamätá, ale jej nevesta Magda Turajová povedala, že jej pomáhala voliť nielen pri nich, ale aj pri ďalších, keďže momentálne je jej najbližšia príbuzná.

Oslávenkyňa mala šesť detí, z toho päť synov, avšak všetci už zomreli. V Cemjate žije päť rokov.

Poptrajanovski ďalej uviedol, že v zariadení majú 150 prijímateľov sociálnej starostlivosti, z toho 120 je oprávnených voliť.

Do zariadenia dnes zavítala volebná komisia s volebnou urnou, aby svoj hlas odovzdali aj ostatní seniori. O voľby tu bol veľký záujem.

Súvisiace články
10.11.2013 Voľby VÚC: Staronovým predsedom Prešovského samosprávneho kraja je P. Chudík
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK