Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Voľby VÚC: V PSK sa na voľbách zúčastnilo 22,13 percenta oprávnených voličov

V Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) volilo v sobotu (9. 11.) vo voľbách do orgánov samosprávneho kraja 22,13 percenta oprávnených voličov.

(ilustračné foto: smARTin)
(ilustračné foto: smARTin)

Staronovým predsedom PSK sa stal Peter Chudík, ktorého volilo 53,78 percenta voličov. Vyplýva to z konečných neoficiálnych výsledkov krajských volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Z celkového počtu 630.452 oprávnených voličov sa volieb zúčastnilo 139.525 voličov a platných hlasov je spolu 135.819, čo predstavuje volebnú účasť 22,13 percenta“, povedal tesne po podpise zápisnice Krajskej volebnej komisie v PSK hovorca komisie Radoslav Milčo.

Ďalej uviedol, že za Petrom Chudíkom sa na druhom mieste vo voľbách na predsedu PSK umiestnil Ján Hudacký s 30,27 percentami a tretia skončila Dorota Bujňáková s 3,04 percentami. Spomedzi poslancov najviac hlasov od voličov dostal kandidát strany Smer-SD a súčasný riaditeľ SAD Prešov Jozef Kičura. Ten nazbieral 5940 hlasov voličov.

V ostatných okrskoch zvíťazili v Bardejove primátor mesta Boris Hanuščák, v Humennom Ivan Hopta, v Kežmarku Štefan Bieľak, v Levoči Vladimír Ledecký, v Poprade Milan Baran, v Sabinove Eduard Vokál, v Snine Nadežda Sirková, v Starej Ľubovni Peter Bizovský, vo Svidníku Peter Pilip, vo Vranove nad Topľou Ján Ragan, v Stropkove Martin Jakubov a v Medzilaborciach Adrián Kaliňák.

V krajskom parlamente bude mať 36 kresiel SMER-SD, 19 kresiel pravicová koalícia SDKÚ-DS, KDH, MOST-HÍD a po jednom kresle strana Úsvit a Nová väčšina - Dohoda. V parlamente PSK bude sedieť aj päť nezávislých kandidátov.

Zaujímavosťou podľa Milča je, že v každom okrsku okrem Prešovského a Popradského majú najviac kresiel poslanci Smeru. V Prešove aj v Poprade je najviac poslancov, ktorí sa dostali do parlamentu, z pravicovej koalície SDKÚ-DS, KDH, MOST-HÍD. V prvom prípade ich do parlamentu PSK zasadne 7 z 12 a v druhom prípade 5 z 8.

Súvisiace články
10.11.2013 Voľby VÚC: Staronovým predsedom Prešovského samosprávneho kraja je P. Chudík
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.